17 Ağustos Çarşamba 2022

Facebook, lokal haberlere öncelik veriyor


Facebook, bugün yaptığı açıklamayla sosyal platformun bugün itibarıyla lokal haberlere öncelik vereceğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde de Mark Zuckerberg’in 2018 yılı hedeflerinden biri olan Facebook platformundaki kişilerin kendi arkadaşlarından gelecek gönderilerin öne çıkarılacağı ve kullanıcıların mutluluğuna daha fazla önem verileceği açıklanmıştı. Bu hedefi uygulamakta gecikmeyen platform, ilk adımını açıkladı.

Eğer kullanıcı yada kullanıcının uygulama üzerindeki bir arkadaşı lokal haber sağlayıcılarını takip ediyorsa bu haber kaynaklarının haberlerinin en üstlerde görüleceği bildirildi. Aynı zamanda bu sıralamada kişinin bulunduğu konumun haberlerin konumuyla uyuşması da ayrıca önemli olacak.

İlk olarak Amerika’da uygulanacak

Güncellemenin ilk olarak Amerika‘da kullanıma sunulacağı daha sonrasında ise yıl boyunca diğer ülkelere de getirileceği söylenirken, Facebook yetkilileri asıl amaçlarının kişilerin daha fazla ilgilenebilecekleri ve bulundukları bölge üzerinden daha yararlı olabilecek haberleri filtreleyerek kullanıcılarına sunmaları yönünde olduğunu da sözlerine ekledi.

YAZAR: Özüm Oben Şendil

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

youtube

YouTube yeni bir proje üzerinde çalışıyor!

Video içerik platformu YouTube etkinlik alanını genişleterek yeni bir hizmet vermeyi amaçlıyor. Ortaya çıkan bilgilere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.