17 Eylül Salı 2019

Apple gözlüğü için tarih 2020!


Son zamanlarda Apple’ın bir sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştığı dedikoduları çok fazla ortaya çıkmaya başlamıştı Sonunda teknoloji devinin Ekim 2019’da bu gözlüğü tanıtacağı ortaya çıktı. Merakla beklenen gözlük 2020 yılının ilk aylarında da satışa çıkacak.

Apple’ın gözlüğünde yalnızca bir ekran, kamera sensörleri ve kablosuz bağlantı sağlayan elektronikler bulunacak. Bu sayede Hololens 2 ve diğer gözlüklere göre daha hafif ve ucuz olacak. 

Muhtemelen Apple gözlüğü kullanabilmek için iOS işletim sistemli bir cihazın olması gerekiyor. Bu sayede Apple, insanları ekosistemine de bağlayacak. Tabi sırf sanal gerçeklik gözlüğünü kullanmak için bir iPhone almak birçok kişiye mantıklı gelmiyor. İşte tam da bu yüzden Apple, iPod Touch modelini diriltme çalışmalarını sürdürüyor. 

Apple sahip olduğu deneyim ve tecrübeleri bu yeni teknolojik ürüne nasıl yansıtacak? Bunu muhtemelen bir sonraki yılbaşında göreceğiz.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hetta ile çöp atma alışkanlıklarınız değişiyor!

Avusturyalı endüstriyel tasarımcı Gesa Oeljeschläger, Hetta adını verdiği çöp kovasını geliştirip halkın kullanımına sundu. Çöp …

Bir Cevap Yazın