Apple’ın ‘Fotoğraf Yayınım’ Hizmeti Kapatılıyor

0
460 Okunma

Apple’ın “Fotoğraf Yayınım” hizmeti 26 Temmuz 2023’te kapatılacak, yani bu özelliği kullanmaya devam eden müşterilerin bu tarihten önce iCloud Fotoğrafları’nı kullanmaya geçmesi gerekecek.

Apple’ın ‘Fotoğraf Yayınım’ Hizmeti Temmuz 2023’te Kapatılıyor

Fotoğraf Yayınım, son 30 güne ait (en fazla 1.000) görüntüyü iCloud’a yükleyerek iPhone , iPad , iPod touch, Mac ve PC’den erişilmesini sağlayan ücretsiz bir hizmettir. ‌iCloud Photos‌’dan önce gelir ve bu noktada yerini büyük ölçüde ‌iCloud Photos‌ hizmeti almıştır.

Apple bundan sonra tüm müşterilerin Fotoğraf Yayınım yerine “iCloud Photos” kullanmasını planlıyor. Fotoğraf Yayınım’a yeni fotoğraf yüklemeleri 26 Haziran 2023’te duracak ve görüntüler, kapatma noktasına kadar 30 gün boyunca her zamanki gibi “iCloud”da kalacak.

applein-fotograf-yayinim-hizmeti-kapatiliyor-1

Fotoğraf Yayınım’daki tüm görüntüler orijinal biçimlerinde en az bir Apple aygıtında depolandığından, kapatma işleminin bir parçası olarak fotoğrafların kaybolma tehlikesi yoktur. Apple, görüntülerini belirli bir aygıtta bulundurmak isteyen kullanıcıların 26 Temmuz’dan önce bu aygıttaki Fotoğraf Kitaplığı’na kaydetmelerini önerir.

Fotoğraf Yayınım’daki görüntüler, “Fotoğraflar”ı açarak, Fotoğraf Yayınım albümüne giderek, tek tek fotoğrafları seçerek ve onları Kitaplığa kaydetmek için Paylaş düğmesini kullanarak “iPhone”daki Fotoğraflar uygulamasına kaydedilebilir. İşlem Mac’te aynıdır, ancak görüntüleri Fotoğraf Yayınım’dan Kitaplığa sürüklemeniz gerekir.

Apple, “iPhone”, “iPad” ve Mac kullanıcılarının, cihazlarında fotoğraflarını ve videolarını görüntülemek için “iCloud Photos”u açmasını önerir. “iCloud Photos”, iOS 8.3 veya sonraki sürümleri çalıştıran iPhone’lar ve iPad’lerde ve OS X Yosemite veya sonraki sürümleri çalıştıran Mac’lerde kullanılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz