17 Eylül Salı 2019

Apple’dan akıllı evlere özel teknolojik çözüm gelebilir!


Apple, 5 Haziran akşamı (bugün) WWDC17 kapsamında ünlü işletim sistemi iOS’un yeni sürümü iOS 11’i tanıtacak. Yeni işletim sistemi ile birlikte Siri dahil olmak üzere akıllı asistan sistemi de kökten değişecek. Amazon ve Google‘a akıllı ev teknolojilerinde rakip olmak isteyen Apple, kendi sistemini etkinlikte duyurabilir.

Apple’dan Siri tabanlı hoparlör

Amazon Echo ve Google Home ile rekabet etmek isteyen Apple’ın Siri tabanlı bir hoparlör tanıtması uzun süredir gündemde. Hoparlör’ün etkinlikte tanıtılması beklense de KGI analisti Kuo‘ya göre hoparlör yıl sonuna kadar piyasaya çıkmayacak. Bu cihaz yenilenmiş Siri sayesinde evlerinde de Apple ekosistemine dahil olmak isteyen kullanıcılara yönelik olacak.

Bakalım etkinlikte bu cihazı görebilecek miyiz?

 

YAZAR: Emin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır ve aynı zamanda çocukluktan beri tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

deneysel yarı saydam yağmurluk

Geri dönüşümlü yarı saydam yağmurluk tasarımı!

Tasarım okulundan yüksek lisans tezi için deneysel yarı saydam yağmurluk tasarlayan Charlotte McCurdy oldukça eğlenceli …

Bir Cevap Yazın