25 Ocak Cumartesi 2020

Apple’dan akıllı evlere özel teknolojik çözüm gelebilir!


Apple, 5 Haziran akşamı (bugün) WWDC17 kapsamında ünlü işletim sistemi iOS’un yeni sürümü iOS 11’i tanıtacak. Yeni işletim sistemi ile birlikte Siri dahil olmak üzere akıllı asistan sistemi de kökten değişecek. Amazon ve Google‘a akıllı ev teknolojilerinde rakip olmak isteyen Apple, kendi sistemini etkinlikte duyurabilir.

Apple’dan Siri tabanlı hoparlör

Amazon Echo ve Google Home ile rekabet etmek isteyen Apple’ın Siri tabanlı bir hoparlör tanıtması uzun süredir gündemde. Hoparlör’ün etkinlikte tanıtılması beklense de KGI analisti Kuo‘ya göre hoparlör yıl sonuna kadar piyasaya çıkmayacak. Bu cihaz yenilenmiş Siri sayesinde evlerinde de Apple ekosistemine dahil olmak isteyen kullanıcılara yönelik olacak.

Bakalım etkinlikte bu cihazı görebilecek miyiz?

 

YAZAR: Emin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır ve aynı zamanda çocukluktan beri tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

yapay zeka

Yapay zekanın bilinmeyen kullanım alanları neler?

Yapay zekanın bilinmeyen kullanım alanları hakkında pek konuşulmuyor. Ancak bu yazımızda birkaç başlıkta bunlara değiniyoruz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir