13 Ekim Pazar 2019

Apple’dan portre aydınlatma özelliği geliyor


Apple iPhone 8 Plus için yeni bir reklam filmi yayınladı. Reklamda iPhone X ve iPhone 8 Plus’a özel olan Portre Aydınlatma özelliği üzerinde duruluyor.

Apple’ın çift kameralı ilk telefonu olan iPhone 7 Plus‘ta yer verdiği Portre Modu, kısa sürede iPhone kullanıcılarının beğenisini kazandı. Şirket bu modu daha da geliştirerek Porte Aydınlatma özelliği olarak iPhone 8 Plus kullanıcılarının hizmetine sundu. Apple, bu özelliği ön plana çıkardığı yeni iPhone 8 Plus reklamını yayınladı.

Portre Aydınlatma özelliğini tanıtan iPhone 8 Plus reklamı!

iPhone 8 Plus’daki Portre Aydınlatma özelliği, Portre modunda dramatik stüdyo aydınlatma efektleri oluşturmanızı sağlıyor.
iPhone 8 Plus ve iPhone X’e özgü olan bu özellik şu anda Beta modunda. Apple, bu sebeple ilk iPhone 8 Plus incelemelerinde sorunlar yaşanmış olabileceğini belirtiyor.

Apple’ın YouTube kanalında yayınlanan yeni iPhone 8 Plus reklamı, Portre Aydınlatma özelliği ile gelen yeni efektler üzerinde duruyor. Reklamda Stüdyo Işığı, Doğal Işık, Kontur Işık, Sahne Işığı ve Sahne Işığı Mono gibi çeşitli Portre Aydınlatma ayarları tanıtılıyor.

Bu özellik ile nesnenin gölgesini göstermeden ışık veren Stüdyo Işığı, arka planı siyah yaparak nesneyi izole eden Sahne Işığı, yüzün kenarlarını vurgulamak için daha derin gölgeler ve daha fazla kontrast kullanan Kontur Işığı ve arka planı kaldırarak siyah beyaz bir görünüme kavuşturan Sahne Işığı Mono, iPhone 8 Plus kullanıcılarına sunuluyor.

YAZAR: Gamze Deste Yegin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram karanlık mod

iOS tarafında Instagram karanlık mod özelliği kazandı

Bir süredir birçok uygulama ile karşımıza çıkan karanlık mod, Instagram için Android kullanıcılarından sonra iOS …

Bir Cevap Yazın