Apple’dan portre aydınlatma özelliği geliyor

0
906 Okunma

Apple iPhone 8 Plus için yeni bir reklam filmi yayınladı. Reklamda iPhone X ve iPhone 8 Plus’a özel olan Portre Aydınlatma özelliği üzerinde duruluyor.

Apple’ın çift kameralı ilk telefonu olan iPhone 7 Plus‘ta yer verdiği Portre Modu, kısa sürede iPhone kullanıcılarının beğenisini kazandı. Şirket bu modu daha da geliştirerek Porte Aydınlatma özelliği olarak iPhone 8 Plus kullanıcılarının hizmetine sundu. Apple, bu özelliği ön plana çıkardığı yeni iPhone 8 Plus reklamını yayınladı.

Portre Aydınlatma özelliğini tanıtan iPhone 8 Plus reklamı!

iPhone 8 Plus’daki Portre Aydınlatma özelliği, Portre modunda dramatik stüdyo aydınlatma efektleri oluşturmanızı sağlıyor.
iPhone 8 Plus ve iPhone X’e özgü olan bu özellik şu anda Beta modunda. Apple, bu sebeple ilk iPhone 8 Plus incelemelerinde sorunlar yaşanmış olabileceğini belirtiyor.

https://youtu.be/sgbv5z59OUQ

Apple’ın YouTube kanalında yayınlanan yeni iPhone 8 Plus reklamı, Portre Aydınlatma özelliği ile gelen yeni efektler üzerinde duruyor. Reklamda Stüdyo Işığı, Doğal Işık, Kontur Işık, Sahne Işığı ve Sahne Işığı Mono gibi çeşitli Portre Aydınlatma ayarları tanıtılıyor.

Bu özellik ile nesnenin gölgesini göstermeden ışık veren Stüdyo Işığı, arka planı siyah yaparak nesneyi izole eden Sahne Işığı, yüzün kenarlarını vurgulamak için daha derin gölgeler ve daha fazla kontrast kullanan Kontur Işığı ve arka planı kaldırarak siyah beyaz bir görünüme kavuşturan Sahne Işığı Mono, iPhone 8 Plus kullanıcılarına sunuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz