Audi Q8: Güçlü Kadınların Otomobili

0
674 Okunma
Audi Q8
Audi Q8

Audi Q8, firmanın en güçlü ve en yeni SUV modeli olarak Detroit Otomobil Fuarı’ında beğeniye sunuldu.

Q8’in güçlü, dinamik ve konforlu olması, ilk göze çarpan detaylar arasında. Plug-in Hibrit motoruyla 442 HP ve 700 NM çekiş gücüne sahip bu otomobil, oldukça iddalı görünüyor.

3 metrelik aks mesafesi ve toplamda 5.02 metre uzunluğuyla, yolcular ve bagajlar için geniş hacim sağlayan bu otomobil coupe tarzı basık bir tavan kullanmasına rağmen, arka koltukta oturan yolculara büyük konfor sağlıyor.

Audi Q8'in içinden bir fotoğraf
Audi Q8’in içinden bir fotoğraf

Audi Q8: Firmanın en güçlü SUV modeli

Yüksek teknolojiyi de içinde barındıran otomobil,  sanal kokpit ile tüm kontrolleri eline alıyor. Gücünü hibrit bir üniteden alan Q8’in 3.0-litre V6 TFSI benzinli motoru, 333 beygir güç ve 500 Nm tork üretirken, bu motora 134 beygir ve 330 Nm tork üreten bir elektrik motoru destek oluyor.

Audi Q8 lansmanından bir fotoğraf
Audi Q8 lansmanından bir fotoğraf

İki ünite ile toplamda 442 beygir güç ve 700 Nm torka sahip olan Q8, Audi’nin belirttiğine göre 0-100 km/h hızlanmasını 5.4 saniyede tamamlarken, 100 km’de ise yalnızca 2.3 litre benzin tüketiyor.Başta tasarım olmak üzere gücü ve konforu da kadınların dikkatini çekecek gibi görünüyor. SUV model tercih eden kadınların gözden kaçırmaması gereken bir model.

Audi Q7’nin tasarımı, üzmüştü

Firmanın şu anda yollarda olan en güçlü modeli Audi Q7’nin tasarımı, Audi tutkunları tarafından yoğun eleştirilere maruz kalmıştı. Q7’nin içerdiği teknolojiler, rakip markaların SUV modelleri ile kıyaslandığında biraz geride kalmıştı.

Audi, Detroit Otomobil Fuarı’nda Q8 ile bu algıyı ortadan kaldırıp, yeniden kaslı ve teknolojik bir model olarak rekabette eskisi gibi gücünü korumak istiyor.

Audi Q8 fiyatı ne olacak?

Elektrikli motor kullanılmasına rağmen, ülkemizde vergilerin yüksek olması, bu SUV ile hayallerini süsleyenleri tedirgin ediyor. Türkiye fiyatlarının belli olması için henüz çok erken. Fiyatların belirlenmesinden daha önce, ülkemize hangi teknik özelliklerde geleceği de henüz belli değil.

Audi Q8 için firmanın resmi web sayfasından daha fazla bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz