18 Nisan Pazar 2021

BMW akıllı araba üzerinde çalışıyor


Otomobiller akıllı biraz cihaza dönüşmeye başlıyor. Üreticiler de bu alandaki geliştirmelerini hız katarak devam ettiriyor. Alman otomobil üreticisi BMW, 2021 yılında son kullanıcıya ulaştırmayı planladığı yarı otonom sistemini yakın zamanda görücüye çıkardı. BMW akıllı araba geliştirmeleri üzerindeki son çalışmaları ile bizi gelecekte nelerin beklediği ile ilgili sinyaller verdi.

Vision iNEXT isimli konsept otomobil hem el hareketlerini iyi bir şekilde anlıyor, hem de bakışlarınızdan ne demek istediğinizi okuyabiliyor. Bu sistem artık sürücünün niyetini okuyabilecek kadar gelişmiş durumda. Yani, farklı taleplerinizi ses tonunuzla ya da bakış şeklinizle ifade edebileceksiniz. 

BMW akıllı araba sisteminin nasıl çalıştığı MWC 2019’da teknoloji severlere gösterildi. İnsanlar etkinlikte Vision iNEXT otomobilin içine girip bu deneyimi test edebildiler.

Mevcut BMW markalı otomobillerde bulunan kamera sistemleri ilerleyen yıllarda tahmin edilemez yeniliklerle karşımıza çıkacak. Artık bir otomobil satın alırken kriterlerin arasında teknolojik yetenekleri de eklemek gerekiyor.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pembe renkli Bugatti Chiron Sport göz kamaştırıyor

Spor araba severlerin hayranlıkla takip ettiği Bugatti Chiron Sport 3 milyon dolarlık pembe versiyonu ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir