Bosch’tan AUTODOME IP kamera ailesi ortaya karıştırdı

0
445 Okunma

Güvenlik önlemleri söz konusu olduğunda birçok aile kendi hanelerini güvende tutmak için profesyonel olarak ekipman alışverişi yaparlar. Bu ekipmanlar genelde çok yönlü malzemeler oluyor. Kameraların yüksek kaliteli görüntü vermesi en önemli özellikler arasında yer alıyor ki bu oldukça iyi bir hareket olarak algılanıyor. Güvenlik personelinin, hızlı bir şekilde tepki vermesi ve gerekli önlemleri alması için tüm bilgileri büyük bir titizlikle görmesi gerekiyor ki bu anlamda güvenlik teknolojileri sürekli olarak güncelleniyor. Bosch Güvenlik Sistemleri bu konuya çare olarak PTZ kameralardan oluşan AUTODOME IP Ailesini geliştirdi.

Dahili video analizinin standart hale getirilmesi ve aynı zamanda video kameraların kullanımı bu teknoloji sayesinde yepyeni bir boyuta taşıyor. Bosch’un yeni AUTODOME IP kameraları kaydedilen tüm video görüntülerine meta veri profesyonel bir şekilde ekleniyor. Bu veriler, ön tanımlı kriterler karşılandığında veya güvenlik ötesi bir kullanım söz konusu olduğunda kullanıcıları otomatik olarak uyarı mesajı gönderiyor ve güvenliği maksimum şekilde artırıyor.

BOSCH HEM İZLİYOR HEM DE UYARIYOR

İç mekan kullanımı için tasarlanan ve yeni nesil teknolojiyle donatılan AUTODOME IP 4000i’de dikkat çekmeyen muhafaza, iç dekora uyum sağlıyor ki bu muhteşem bir olaydır. Tam pan (çevirme) ve tilt (eğme) kontrolüyle 12x optik zoom özelliği, hızlı hareket eden nesneleri 88 metre mesafeye kadar 60 fps (saniyedeki kare sayısı) ve 1080p çözünürlükte muhteşem bir teknolojiyle ortaya çıkarıyor.

VİDEO VERİLERİ ÜSTÜN GÜVENLİK TEKNOLOJİSİYLE SAKLANIYOR

AUTODOME IP 5000i ise daha geniş bir kontrol mekanizmasının olması gerektiğini iç mekan ve dış mekan uygulamaları için uzman bir ekip tarafından üretildi. 30x optik zoom, 1080p çözünürlük ve 60 fps (saniyedeki kare sayısı) özellikli video sayesinde, hızlı hareket eden nesneler gündüz vakti zorlu ışık koşullarında bile 190 metre mesafeye kadar tespit edilebiliyor. Ekranın içeriğine bağlı olarak bit oranını yüzde 80’e kadar düşürüyor ki bu çok daha iyi bir görüntü sağlamamıza olanak sağlıyor. İşlevsellikten ve görüntü kalitesinden ödün vermeden, network yoğunluğunu, depolama gereksinimlerini ve maliyetleri önemli ölçüde azaltırken, yönetilebilir video verilerini saklamaya yardımcı oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz