24 Şubat Cumartesi 2018

Akşama hangi yemeği pişireceğinizi söyleyen uygulama


yummly

Yummly 2.0 uygulaması buzdolabınızda olan yiyecekleri tarayarak akşama hangi yemeği pişirebileceğinizi söylüyor.

Mutfakta işlerimizi kolaylaştırmak üzere oluşturulan bu uygulama ‘Akşama ne pişireceğim?‘ sorusuna çözüm üretmeyi hedefliyor. CES 2018‘de tanıtılan Yummly, çalışma şeklini çok basit şekilde anlatıyor. Telefonlarımızda yer alan kamerayı buzdolabımızın içerisinde gezdirdikten sonra uygulamanın halihazırda olan yiyeceklerimizi taramasını sağlıyoruz. Bu tarama sonucunda elimizde olan ürünleri sınıflandırırken bu ürünlere göre bize yemek tarifleri sunan uygulamanın yaratıcıları mutfaktaki işimizi kolaylaştırmayı amaçladıklarını söylüyor.

Mutfakta zamanı akıllı kullanmayı sağlıyor

yummlyUygulama üzerinden aynı zamanda yapacağınız yemeğin hazır olması gereken saati seçiyorsunuz. Diyelim ki yemeğinizi saat 5’te yemeniz gerekiyor. Uygulama bunun üzerine yemeğinizi ne zaman yapmaya başlamanız gerektiğini bildirerek zamanınızı yönetmenizi sağlıyor.

Kendi tercihlerinize göre kişiselleştirebileceğiniz seçenekler sunan uygulama ücretsiz olarak Android ve IOS üzerinden indirilebiliyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Messenger’dan heyecanlandıran güncelleme!

Facebook Messenger kullanıcıları heyecanlandıran güncellemesini sundu! Messenger kullanıcıları artık aramalara arkadaşlarını davet edebilecekler. Bugünden itibaren kullanıma …

Bir Cevap Yazın