Çalışan anne babaların çocukları yazın nasıl güvende olur?

0
198 Okunma

Okulların tatil olduğu yaz döneminde, ebeveynleri çalışan çocuklar evde yalnız kalıyorlar. Küçükler bakıcılarıyla başbaşa vakit geçirirken, daha büyük yaştakiler dışarı çıkıp arkadaşlarıyla bir araya geliyorlar. Kış boyunca okulda olduğunu bilerek içi rahat eden ebeveynler ise yazın çocuklarını daha çok merak ediyorlar. Anne babalar için büyük önem taşıyan bu güvenlik konusu ise Pronet Plus ve Akıllı Güvenlik Çözümleri sayesinde artık sorun olmaktan çıkıyor.

Harekete duyarlı sensörler aracılığıyla çalışan Pronet Plus sistemi; bakıcı zamanında geldi mi, çocuklar eve vaktinde girip çıktı mı, evin mutfak, balkon gibi tehlike arz edecek yerlerinde hareket var mı gibi soruların yanıtlarını ebeveynlerin akıllı telefonlarına anlık bildirimler ile iletiyor. Ayrıca, alarm sistemlerini uzaktan kurup kapatabilme imkanı da sunuyor. Pronet Plus’a ek olarak dahil edilebilen Akıllı Ailesi’nin yaz boyunca çocukları güvende tutacak üyeleri arasında ise Akıllı Video, Akıllı Kilit ve Akıllı Zil bulunuyor.

Akıllı Video ile anne babalar, evini canlı yayında izleyebiliyor veya mekandaki hareketi görüntülü bildirim olarak alabiliyorlar. Örneğin, balkon kapısının açıldığı uyarısı kısa bir video klip ile kullanıcının cep telefonuna anlık bildirim olarak iletilebiliyor.

Akıllı Zil, evin zili çalındığında kullanıcının akıllı telefonuna anlık bir bildirim gönderiyor. Kullanıcı, zil içerisinde bulunan kamera sayesinde kapıya kimin geldiğini Pronet Plus uygulamasından görebiliyor. Zil üzerinden kapıya gelen kişiyle de konuşabiliyor.

Akıllı Kilit sayesinde ise ebeveynlerin dilediği kişiye kapıyı uzaktan açması mümkün oluyor. Böylece eve gelen yardımcıya evin anahtarını bırakmaya gerek olmuyor. Yardımcı kapıyı çaldığında, anne babalar ofiste olsalar bile yine uygulama üzerinden onun içeri girmesini sağlayabiliyorlar.

Aklınız çocuğunuzda kalmasın!

Pronet, 5 Korumalı Güvenlik Hizmeti ile evde meydana gelebilecek hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, su baskını, acil sağlık ve panik durumları gibi güvenlik sorunlarına karşı da tam koruma sağlıyor.

Daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz