19 Ağustos Pazartesi 2019

Çamaşır yıkayan robot Ugo!


Gelişen teknolojilerle robotlar hayatımıza girip bazı işlerimizi yapmaya başladı. İnsanların hayatlarını kolaylaştıran robotlarla evlerindeki iş yükünü hafifletebiliyor. Çamaşır yıkamak da insanların, robotlardan beklediği girişimlerden biri. Bununla ilgili çalışmalar da yapılıyor. Çamaşır yıkayan robot aynı zamanda çamaşırları asıp, katlayabiliyor.

Mira Robotics’in geliştirdiği çamaşır yıkayan robot Ugo sahibi için çamaşırları makinaya atıyor, daha sonrasında ise kurutmak için asıyor. En son aşamada çamaşırları düzgün bir şekilde katlıyor.

Şirket yeni robot ile evde temizliği farklı bir boyuta taşıyor. Günlük olarak kiralanacak olan robotlar gün içinde evin tüm işlerini tamamlayacak. Tabi, robotun bu aşamaya gelmesi için birçok aşamadan daha geçmesi gerekiyor.

Üzerinde üç kamera ve bir mikrofon olan aynı zamanda Wi-Fi ve LTE bağlantısı sağlayabilen Ugo, çalışmaya başladığında gizlilik ile ilgili bazı tereddütler yaşatacak gibi duruyor.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Play Store tasarımı yine değişti!

Birçok uygulamasının tasarımını değiştiren Google bu yılın başlarında aynı stratejiyi Google Play Store için uygulamıştı. …

Bir Cevap Yazın