23 Eylül Pazartesi 2019

Çocuklar için 33 bin dolarlık Bugatti!


Dünyaca ünlü lüks otomobil markası Bugatti bu yıl 110’uncu yaşını kutluyor. Fransız otomobil üreticisi bu yıl köklerine geri dönerek doğum gününe atıfta bulunuyor. Bugatti Baby olarak da tanınan ünlü yarış otomobili Type 35’i günümüze uygun şekilde modernize eden şirket otomobili hem yetişkinlere hem de çocuklara uygun hale getirdi. 

Çocuklar ve yetişkinler için sürüş modları bulunan otomobil orijinal spor otomobilinin dörtte üçü boyutunda. İki farklı güç modu bulunan otomobildeki çocuk modu 20 kilometre hıza, yetişkin modu ise 45 kilometre hıza ulaşıyor. Elektrikli araçtan yalnızca 500 adet üretilecek. 

Tasarımında orijinalinde ayrılmayan otomobilin üç boyutlu yazıcıdan çıkmış bir çerçeveye sahip olması da önemli detaylardan biri. Ayrıca otomobil gücünü lityum iyon pillerden alıyor. 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla fabrikasında gizemli ölüm!

Tesla’nın Nevada yakınlarındaki lityum-iyon pil ve elektrikli araç montaj fabrikası Gigafactory geçtiğimiz günlerde gizemli ölüm iddialarıyla gündemdeydi. TeslaGigafactory çalışanlarından biri ölü bulundu iddiası şirket tarafından doğrulandı! …

Bir Cevap Yazın