17 Ekim Perşembe 2019

Denizlerin plastiklerden arındırılmasına destek veren BMW i8!


Alman otomobil üreticisi BMW’nin i8 isimli otomobili girdiği her yerde kendini belli eden tasarımı ile oldukça dikkat çekiyor. Spor otomobil hibrit olma özelliği ile geleneksel otomobillere göre de çok daha çevreci. Çevreye verdiği zarar diğer otomobillere göre az olan BMW i8, Çek sanatçı Milan Kunc’un eline verildi. Böylece ortaya daha da çevreci bir BMW i8 çıktı.

Kunc tarafından özelleştirilen otomobilin ismi 4 Element. Çevresel sorunları vurgulamak için rengarenk şekilde boyanan otomobilin kaputunda doğanın gücünü ve enerji dönüşümünü temsil eden büyük bir kelebek yer alıyor. Ayrıca i8’de dünyayı ve doğayı temsil eden çiçek, arı ve tepe çizimleri bulunuyor. Aracın sol tarafında ise yengeç ve balık gibi deniz canlılarına yer veriliyor. 

Bir sanat eseri değerinde olan aracın amacı okyanuslardaki plastik atıkların temizlenmesini sağlayan The Ocean Cleanup’a destek olmak.

Araç bu haliyle bir açık artırmada satışa çıkacak.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla fabrikasında gizemli ölüm!

Tesla’nın Nevada yakınlarındaki lityum-iyon pil ve elektrikli araç montaj fabrikası Gigafactory geçtiğimiz günlerde gizemli ölüm iddialarıyla gündemdeydi. TeslaGigafactory çalışanlarından biri ölü bulundu iddiası şirket tarafından doğrulandı! …

Bir Cevap Yazın