Derinlemesine güzelliğin sırrı Ultherapy yöntemi

0
172 Okunma
Ultherapy yöntemi
Ultherapy yöntemi

Cilt, biz isteyelim ya da istemeyelim, yaşımızı bizden önce söyler. O yüzden de bakım ve güzellik dendiğinde akla gelen ilk şey, cildimizdir. Ona iyi bakmamız, kremler, maskelerle pohpohlamamız, yiyip içtiklerimizle desteklememiz gerekir. Ancak dış müdahalelerle ne kadar şımartırsak şımartalım, içeri nüfuz eden bir çözüm bulmadığımız sürece cildimiz yine bildiğini okuyor. Ancak, son zamanların en merak uyandırıcı yöntemlerinden biri olan Ultherapy, cildi, cilt altına müdahale ederek canlandırıyor.

Güzelliğinde sırrı teknolojiden geçiyor. Gelişen teknoloji ile profesyonel yöntemler güzelliğimiz açısından daha etkili ve daha uzun soluklu. Kullandığımız günlük bakımlar bir yere kadar. Daha kalıcı güzellik için Ultherapy yöntemine göz atmakta fayda var.

Medikal estetik uzmanı Dr. Levent Türbedar, bize “ultherapy” yöntemiyle ilgili detayları anlattı, bizde sizler için haberimizde paylaştık.

Kendi kendini onaran cilt

“Ultherapy, hepimizin bildiği görüntüleme ultrasonuyla birlikte kullanılan, deriye zarar vermeden 5 mm aşağıda odaklanarak, bağ dokusuna etki eden bir ultrason. Cilt altını görerek gönderdiği odaklanmış ultrason gücüyle deri altındaki bağ dokusu tabakasını küçülten ısı hasarları veriyor. Böylece, cerrahi yöntemlerle kesilerek çıkartılan tabakayı erken safhada, ameliyatsız bir şekilde dışarıdan küçültüyor ve oluşan hasarın etkisiyle cildin yeni kolajen üretmesini sağlıyor. Yani bir anlamda, cildi kendini onarmaya zorluyor.”

40-65 yaş arası ideal
“Ultherapy, öncelikle bağ dokusu gevşek, biyolojik yaşlanmanın etkisiyle sarkmaları başlamış kişiler için yapılmalı. 70 yaş üzeri hastalarda yapılmış olumlu denebilecek çalışmalar da var ama ideal grup 40-65 yaş arası. Ayrıca yaşı daha genç olup göz kapağı erkenden düşmüş kişilerde de uygulanabilir.”

Giderek canlanan bir cilt

Ultherapy’nin göz kapağı sarkmalarına karşı kaş üstü ve tüm alında, yanak sarkmalarına karşı tüm yanakta, boyun sarkmaları içinse tüm boyunda kullanılabiliyor. Tüm yüzü toparlayıp lifting etkisini vermek için ise aynı seansta komple yüz ve boyun uygulaması yapılabiliyor.

Özellikle yanak sarkmalarında çok belirgin bir toparlanma, hemen seans sonrasında görülebiliyor ama Önemli olan 1 ila 3 ay içerisinde görülecek, gerçek ve kalıcı sonuçlardır. Cilt her geçen gün daha iyi görünmeye başlar, 3 ayın sonunda en iyi hale gelir.

Öğle arasında gidip yaptırabileceğiniz kısa süreli bu işlem, doğru bir müdahale ve uzman kişilerle yapıldığı taktirde 1.5 yıla kadar etkisini gösteriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz