4 Ağustos Salı 2020

Dikkat! Google Chrome güncellemesi yapmayı unutmayın!


Önemli bir güvenlik sorunu ile karşı karşıya kalan Google bunu çözebilmek için yeni bir güncelleme yayınladı. Tarayıcınızın risk altında olup olmadığından emin olmak için mutlaka güncelleme yapmalısınız. 

Sorunun bir bellek yönetimi açığı olduğu biliniyor. Ancak şirket detaylarla ilgili bilgi vermekten kaçınıyor. Bilgisayarınızı doğrudan korsanların hedefi haline getiren açık yalnızca Windows’ta değil, Android’de, Mac’te ve Chrome OS’ta da kendini gösteriyor. CVE-2019-5786 kod adıyla gelen bir sıfırıncı gün açığından kurtulmak için tarayıcıyı 72.0.3626.121 ya da daha yeni bir sürüme güncellemek gerekiyor.

Google Chrome güncellemesi nasıl yapılır?

Google Chrome güncellemesi aslında otomatik olarak yapılıyor. Ancak yine de bunu manuel olarak kontrol etmek için için sağ üstteki üç noktaya tıklamanız yeterli. Ardından Yardım’a tıklayıp Chrome Hakkında seçeneğine ulaşabilirsiniz. Buradan tarayıcınızın güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. 

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone SE 2020

Kadın gözüyle iPhone SE 2020

Kadın gözüyle iPhone SE 2020 inceleme videosuyla karşınızdayız. Apple’ın uygun fiyatlı iPhone olarak karşımıza çıkardığı …

1 yorum

  1. Çok faydalı bir içerik. Teşekkür ederim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir