10 Nisan Cuma 2020

Doctor Who ilk siyahi kadın doktoru göründü!


doctor who

Dizi tarihinin en uzun soluklu dizileri arasında yer alan Doctor Who ilk kadın doktorunu 11. sezonda izlemiştik ve çok da beğenmiştik. 12. sezonun başlamasıyla ise yeni bir kadın doktor gözüktü. İlk siyahi kadın doktor olan bu karakter ise dizinin yeni sezonunu da farklı bir noktaya taşıyor.

Rise of Empires: Ottoman beğenildi mi? İşte gelen tepkiler

Dizinin 12. sezonunda kadroya Gosford Park, V for Vendetta, Wilde filmleriyle tanınan Stephen Fry, Jodie Whittaker’la Broadchurch dizisinde karşımıza çıkan Sir Lenny Henry ve The Girl with the Dragon Tattoo, Beginners filmlerinde karşımıza çıkan Goran Višnjić gibi önemli isimler katılıyor.

Doctor Who yeni sezonda oldukça heyecanlı

Broadchurch dizisiyle tanınan, diziyi Steve Moffat’tan devralan senarist Chris Chibnall, yaptığı bir açıklamada yeni sezonun ilk bölümünün mükemmel olduğunu belirtirken; bu bölümde izleyicinin aksiyonu bol sahnelerle karşılaşacağını sözlerine ekledi. “Aksiyon dolu, duygusal, korkutucu, eğlenceli bir şey yapmak istiyoruz ve geçen sene yaptığımız şeyin bir üst seviyesine çıkmak istiyorum.” dedi.

12.sezonun 1 Ocak tarihinden itibaren izlenmeye başlamasıyla birlikte konu hakkında birçok yorum yapıldı. Aksiyon dolu 12. sezon, Jodie Whittaker tarafından oynanan Doctor Who‘nun ilk kadın doktorunu içeriyor . Ancak yeni sezonun hayranlara sunduğu yeni bir sürpriz daha vardı. O da ilk siyahi kadın Doktor. Jo Martin tarafından oynanan bu kadın doktor, sosyal medyanın gündemine de girmiş bulunuyor. Henüz dizinin kurgusunun nasıl ilerleyeceği belli olmasa da ilk siyahi kadın doktor hakkında atılan tweetler aslında her şeyi özetliyor.

İşte atılan Tweetlerin bir kısmı

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Corona virüsü canlı yayınları

Netflix’ten yeni COVID-19 bilgilendirme yayınları

Dünyanın eve kapandığı şu günlerde büyük şirketler de sosyal medyanın gücünü daha kontrollü kullanmaya başlıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir