10 Ağustos Çarşamba 2022

Dünya üzerinde 4 milyar insan internet erişimine sahip!


We Are Social ve Hootsuite adlı sitelerin yayımladığı 2018 yılı itibariyle yapılan araştırma sonucunda dünya üzerinde dört milyarın üzerinde insan internet erişimini sağlıyor.

Dünya popülasyonunun yarısından fazla insanın internet erişimini gerçekleştirdiği sonucuna varılan araştırma ile aynı zamanda bir milyarın çeyreği kadar insanın ise 2017 yılında ilk kez internet erişimi gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Büyümenin en fazla olduğu yer Afrika!

Afrika‘daki internet kullanıcılarının artmasıyla birlikte yıllar içinde yüzde 20 büyümeyle en hızlı büyüyen ülke olduğu açıklanırken, kullanıcıların uygun fiyatlı telefonlar üzerinden ve ekonomik internet paketleri kullanarak internet erişimlerini sağladıkları bildirildi.

Geçtiğimiz 12 ay incelendiğinde ise sosyal medya kullanıcılarının hızla arttığını ve hemen her ülkede bu artışın günlük olarak bir milyon kişiyi bulduğu sonucuna varıldı. Elde edilen diğer bir bilgiye göre ise, internet kullanıcılarının günün sekiz saatini internet sağlayıcı servisler ve uygulamalar üzerinde geçirdiği belirtildi.

YAZAR: Özüm Oben Şendil

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix’in Temmuz 2022 programı belli oldu

Yeni fiyat politikası sebebi ile oldukça yüksek rakamlarda abone kaybeden Netflix, temmuz ayında izleyiciyle buluşturacağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.