Dünya üzerinde 4 milyar insan internet erişimine sahip!

0
321 Okunma

We Are Social ve Hootsuite adlı sitelerin yayımladığı 2018 yılı itibariyle yapılan araştırma sonucunda dünya üzerinde dört milyarın üzerinde insan internet erişimini sağlıyor.

Dünya popülasyonunun yarısından fazla insanın internet erişimini gerçekleştirdiği sonucuna varılan araştırma ile aynı zamanda bir milyarın çeyreği kadar insanın ise 2017 yılında ilk kez internet erişimi gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Büyümenin en fazla olduğu yer Afrika!

Afrika‘daki internet kullanıcılarının artmasıyla birlikte yıllar içinde yüzde 20 büyümeyle en hızlı büyüyen ülke olduğu açıklanırken, kullanıcıların uygun fiyatlı telefonlar üzerinden ve ekonomik internet paketleri kullanarak internet erişimlerini sağladıkları bildirildi.

Geçtiğimiz 12 ay incelendiğinde ise sosyal medya kullanıcılarının hızla arttığını ve hemen her ülkede bu artışın günlük olarak bir milyon kişiyi bulduğu sonucuna varıldı. Elde edilen diğer bir bilgiye göre ise, internet kullanıcılarının günün sekiz saatini internet sağlayıcı servisler ve uygulamalar üzerinde geçirdiği belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz