16 Ağustos Salı 2022

E-Kitap: Son Sığınak Aile


Aile kurumunu ayakta tutabilmek için çiftlerin özverili olmayı öğrenmesi gerekiyor. Taraflar arasındaki çatışmalar, çoğu evliliğin bitmesine, bir o kadarının ise mutsuz devam etmesine neden olabiliyor.

Aile olmayı öğrenmek ise başlı başına bir eğitim süreci. Bu konuda istekli olan, öğrenmek, anlamak isteyen çiftler için, raflardaki en önemli kaynaklardan biri, Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın kitabı, Son Sığınak Aile.

Android cihazlarınızda, e-kitap olarak okuyabileceğiniz kitap, tüm çiftler için bir baş ucu kaynağı olma özelliğni taşıyor.

Kitabın arka kapağı ise, içinde bulacaklarınız hakkında önemli ipuçları veriyor:

“- Evliliğe hazır mıyım?

– Niçin evlenmeliyim?

– Flörtsüz evlilik olur mu?

– Aşk olmadan evlilik yürür mü?

– Eşimi tanımak için ne yapmalıyım?

– Eşimin ailesine nasıl davranmalıyım?

– Eşim beni aldatır mı?

– Anne-babalık öğrenilir mi?

Aile kurumunun yıkılmaya yüz tutması, aile bireyleri arasındaki bağların zayıflaması, cinsel suçlardaki artış aile üzerinde yeni baştan durulması gerektiğini gösteriyor. Bu kitap, aileye ilk adım olan evliliğin biyolojik, psikolojik, sosyal ve kültürel temellerini irdeliyor. Yaşanmış örneklerin ve ‘evlilik niyet sözleşmesi’nin desteğiyle de aile üyelerinin yollarını aydınlatıyor.”

Kitabı online olarak satın alabilir ve Android işletim sistemli mobil cihazlarınızda okuyabilirsiniz.

YAZAR: Ece Yukselen

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

youtube

YouTube yeni bir proje üzerinde çalışıyor!

Video içerik platformu YouTube etkinlik alanını genişleterek yeni bir hizmet vermeyi amaçlıyor. Ortaya çıkan bilgilere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.