Konuşmanızı böldürmeyin: Woman Interrupted

0
189 Okunma

Kadınların özgürce ve müdahale edilmeden konuşabilmesi, kadın hakları açısından çok önemli bir detay. Erkekler, çoğu zaman baskın sesleriyle bir kadının konuşmasını yarıda kesebilir, kendi sesini yükselterek konuşmanın gidişatını kontrol edebilir.

Çoğu zaman iş yerlerinde, toplantılar esnasında kadın çalışanların konuşmalarının erkekler tarafından kesildiğine, cümlelerini bitirmeye fırsat vermeden erkeklerin söze girdiğine şahit olabilirsiniz.

İşte bu gibi durumlar için kadınlara yardımcı olacak bir uygulama var. Woman Interrupted, bir konuşma sırasında sesleri takip ederek, bir erkeğin sesi, kadının konuşmasını kestiğinde alarm vererek, konuşmanın kesildiğini hatırlatıyor.

Aile içi tartışmalar veya işyerindeki toplantılar sırasında, sözlerinin kesilmesini istemeyen kadınların, nazikçe bir hatırlatma yapmak amacıyla kullanabileceği bu uygulama, konuşmaları kaydetmiyor sadece anlık olarak analiz ederek, hangi seslerin birbirini kestiğini tespit ediyor.

Öte yandan, uygulamanın kaba bir tartışmaya yol açmaması için dikkatli, özenli be uygun bir dille anlatılmasının doğru olacağını da hatırlamak gerekiyor.

Uygulamayı Android ve iOS cihazlarınızda çalıştırabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz