16 Ağustos Salı 2022

Elon Musk, Twitter için Tesla’dan vazgeçmiyor


Tesla hissesi için acımasız bir ayın ardından Elon Musk, Tesla hissesine karşı borç alarak Twitter satın alımını finanse etmeyecek. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı bir başvuruda Musk, Twitter’ı satın almak için orijinal finansman planının bir parçası olarak dahil edilen Tesla hissesine karşı bir dizi marj kredisinin sona erdiğini duyurdu. Duyurunun bir parçası olarak Musk, öz sermaye finansmanı için ek 6,25 milyar dolar sağlamayı taahhüt ederek toplam taahhüdünü 33,5 milyar dolara çıkardı.

Elon Musk, Twitter anlaşmasından Tesla kredilerini düşürüyor

Sosyal medya, krediler ve genel olarak Tesla hissesi üzerindeki artan baskıya yanıt olarak geliyor. Musk’ın satın alma planını açıklamasından bu yana otomobil üreticisinin hisse fiyatı düştü ve bir ay boyunca değerinin yüzde 30’undan fazlasını kaybetti. Musk’ın teklifini ilk açıklamasından bu yana bir dizi özsermaye ortağı ortaya çıkmasına rağmen, ek 6.25 milyar doların nereden geleceği belli değil. Mayıs ayının başlarında Musk, Oracle’ın kurucusu Larry Ellison ve Katar’ın egemen servet fonu da dahil olmak üzere 7 milyar dolarlık özel sermaye fonu eklediğini duyurdu.

Musk, yasal olarak Twitter’ın sahipliğini almayı taahhüt etmesine rağmen, anlaşmayı çevreleyen acil planları konusunda çekingen davranıyor. 13 Mayıs’ta , platformdaki otomatik hesapların daha fazla araştırılmasını bekleyen Twitter anlaşmasının “beklemede” olduğunu belirtti. Daha yakın zamanlarda, platformun bot hesaplarıyla ilgili iddialarını araştırmak için SEC’e çağrıda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Twitter’ı satın almasının, “Yaşam standartlarını arttırmayacağını” vurgulayan Musk, bu anlaşmadan kar edemeyeceğini bir nevi vurgulamış oldu. Karşı karşıya olduğu taciz iddialarından sonra, satın alma gölgelenirken Elon Musk, Twitter hakkında konuşmaktan vazgeçmiyor. Sosyal medyada daha fazla bir tacizle karşı karşıya olacağını belirten ünlü CEO,  Twitter’ı suçlamalarıyla sözüne devam etti.

YAZAR: Yağmur Yıldırım

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PHILIPS AMF220 Hava Temizleyici

A101 18 Ağustos aktüel kataloğu PHILIPS AMF220 Hava Temizleyici

A101 aktüel kataloğu bu hafta yine capcanlı. Her türden ürünün bulunduğu katalogda uygun fiyatlı teknolojik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.