En uygun fiyatlı tatil nasıl yapılır?

0
158 Okunma

Tüm yıl boyunca hayalini kurduğunuz tatile çıkmak istiyorsunuz, fakat bütçenizi de zorlamamanız gerekiyor. Hayalini kurduğunuz tatile uygun fiyatlar harcamanızın bir yolu var: İnternet. Uzmanlar, uygun fiyatlı tatil için interneti adres olarak gösteriyor. Avantajix.com’un kurucu ortağı Güçlü Kayral, tatil harcamalarını asgari seviyede tutmak isteyenlere önemli tavsiyeler veriyor.

Rezervasyonu internetten yapın

Tatil rezervasyonunu online siteler üzerinden yapın. Birçok tatil sitesi çok ciddi kampanyalar düzenliyor. İnternette her şeyi rahatlıkla inceleyip tüm detayları okumak ve gerekiyorsa aynı otele pek çok farklı siteden ulaşmak mümkün. Bilgi her şey demek. Ne kadar bilgili olursanız o kadar ucuza konaklama imkanına sahip olmak sizin elinizde.

Erken rezervasyon yapın

Ucuz tur ya da otel rezervasyonunun ilk sırrı herkesin tahmin ettiği gibi tatil planlarını en az 5-6 ay önesinden yapıp erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak. Erken rezerzasyon otel harcamalarını yüzde 50’ye kadar düşüreceği gibi tatile havayolu ile gidecek olanların uçak biletlerini de yüzde 50-60 ucuza almalarına olanak sağlıyor.

Son dakika fırsatları, fırsat siteleri takip edin

Erken rezervasyonu kaçıranların, uyun fiyatlı bir tatil fırsatı yakamaları yine de mümkün. Fırsat siteleri aracılığıyla odalarını satan oteller ya da online satış yapan acentaların son dakika indirimleri, çoğu zaman erken rezervasyonu aratmaz.

Cashback siteleri üzerinden satın alın

Son yıllarda para iadeli alışveriş (cashback) siteleri online alışverişin olmazsa olmazı haline geldi. Erken rezervasyon yaptıracak bile olsanız, tatil satın alacağınız siteye cashback siteleri üzerinden gitmeniz, ekstra nakit para kazanma imkanı sağlayacaktır. Kazanacağınız nakit parayla tatilinizi uzatma ya da bir üst sınıf otelde tatil yapma olanağı bulablirisiniz.

Ulaşım dahil seçeneklerini tercih edin

Seyahat acentası, ulaşım dahil seçeneği sunuyorsa mutlaka değerlendirin. Hele tatil planlamanız son dakikaya kaldıysa ve havayolu ile gitmek zorundaysanız, özellikle ulaşım dahil seçenekleri üzerinde durun. Aynı otele bir başka acenta daha düşük fiyat verse de muhtemel ulaşım masraflarınızı da hesaplayarak, tercihinizi otel ve ulaşım toplam rakamı üzerinden yapın.

Mutlaka karşılaştırma yapın

Oteller acentalarla ayrı ayrı anlaşma yaptıklarından, otel fiyatları acentalar arasında farklılık gösterebilir. Karşılaştırma sitelerini kullanarak acentalar arasında en uyun fiyatı vereni bulmak mümkün. Ayrıca, oteller de online rezervasyon yaptığından acenta fiyatı ile otelin kendi fiyatını da karşılaştırabilirsiniz.

Yabancı siteler de araştırın

İnternette artık yerli ve yabancı kavramı kalmadı. Online tatil rezervasyonu yapabileceğiniz yabancı siteler de var. Bunların çoğunluğu Türkçe yayın yaparak, Türk otelleri için çok rekabetçi fiyatlar verebiliyorlar.

Sakin sezonlar tercih edin

Yaz tatili için temmuz-ağustos dönemi, uzun bayram tatilleri; kış tatili için de yılbaşı ve sömestr fiyatların en yüksek olduğu dönemlerdir. Bunların dışına çıkıldığında fiyatların ciddi bir şekilde düştüğünü göreceksiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz