Engeller Sesli Durak ile kalkıyor

0
249 Okunma

Boyner Grup’un sosyal girişimcilere kitlesel fonlama sağlamak amacıyla kurduğu Buluşum, toplumsal fayda odaklı projeler ile hayatları değiştirmeye devam ediyor. Buluşum’un yeni projesi Sesli Durak, görme engelli bireyler için günlük hayatta ulaşım engellerini ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bir mobil uygulama olarak hayata geçirilen Sesli Durak; görme engellilerin duraklara gelen otobüslerden ve hangi hatta ait olduklarından sesli olarak haberdar olmalarını sağlıyor.

Sesli Durak’a büyük destek Boyner’den geliyor

Proje kapsamında www.bulusum.biz adresine girerek projeye yapılan her 1 TL’lik bağışa, Boyner de 5 TL destek verecek. 17 Temmuz tarihine kadar Boyner’le desteğiniz 5’e katlanırken, görme engelli bireyler için seyahat engelleri ortadan kalkacak.

Duraklara gelen otobüslerden ve otobüslerin hangi hatta ait olduklarından görme engellileri sesli olarak bilgilendiren Sesli Durak, sosyal girişimci Onur Kılıç tarafından hayata geçirildi. Uygulama, Android işletim sisteminde çalışıyor ve Google Play uygulama mağazasından indirilebiliyor. Sesli Durak, uygulamayı indiren görme engelli bireyin konumunu tespit ederek, bulunduğu durak ve otobüsler hakkında sesli olarak bilgilendirme yapıyor. Uygulama, kullanıcıları tarafından da tavsiye ediliyor.

İlk olarak Ankara’da hizmet vermeye başlayan Sesli Durak, Boyner ve Boyner müşterilerinin desteğiyle büyümeyi hedefliyor. Uygulama, Android’in yanı sıra IOS’ta da kullanıcılarıyla buluşarak daha fazla görme engelliye hizmet vermek için Buluşum’da destekçilerini bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz