28 Kasım Pazar 2021

Eski Samsung telefonları bebek telsizi olarak kullanılabilecek


Samsung, eski telefonları akıllı ev cihazlarına dönüştürebilen genişletilmiş bir geri dönüşüm programı başlattı. Başlatılan bu program ile eski Galaxy telefonunu bebek telsizi veya ışık sensörü olarak kullanabileceksiniz.

Samsung’tan ileri dönüşüm

Kullanıcılar bu dönüşüme SmartThings uygulaması aracılığıyla erişebilecek. Uygulama, eski Galaxy telefon sayesinde; bebek ağlaması, köpek havlaması, kedi miyavlaması veya tıkırtı gibi sesleri algıladığı an, kullanıcının akıllı telefonuna doğrudan bir uyarı gönderecek. Ayrıca yeni özellik sayesinde akıllı lambaların parlaklığını gün ışığına göre kontrol etmeniz de mümkün olacak.

Yapılan açıklamaya göre şirket “Galaxy Upcycling at Home” projesini ABD, İngiltere ve Kore’de uygulamaya başladı. Uygulama şu anda,  2018’den itibaren Android 9 veya üzeri sürümlerle piyasaya sürülen Galaxy S, Note ve Z serisi telefonlar tarafından destekleniyor. Ancak Samsung, programı genişletmeye devam edeceğini belirtti. Bununla birlikte, Galaxy Upcycling at Home programının bir başlangıç olduğunu ifade etti.

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 güncellemesi alacak telefonlar açıklandı

Google, uzun bir test aşamasının ardından Android 12’yi nihayet piyasaya sürdü. İlk olarak AOSP (Açık Kaynak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir