17 Ağustos Cumartesi 2019

Ev elektroniği için ‘test sürüşü’ dönemi!


Evimize büyük ya da küçük ne alacak olursak olalım bunun kapsamlı ve derin bir araştırma yapıyoruz. Alacağımız her bir ürünün uzun yıllar bizimle kalmasını istediğimiz için ince eleyip sık dokumak son derece önemli. Ancak internetten yapılan araştırmalar ya da kullanıcı deneyimleri bazen bizi yanıltabilir. Doğru ev aletini seçmek için farklı bir yöntem daha olmalı. Bu düşünceden yola çıkan bir showroom, ev elektroniği için test sürüşü dönemini başlattı. 

Kanada’da bulunan Trail isimli bir ev elektroniği mağaza müşterilerinin doğru ürünü seçebilmesi için yeni uygulamasını faaliyete geçirdi. Mağaza yöneticisi Mike Speckman, insanların ürünü deneyimlemesinin son derece önemli bir avantaj olduğunu söyledi. Yönetici, “Nasıl bir otomobil satın alırken test sürüşü yapıyorsak, bunu ev aletlerinde de yapabilmeliyiz” dedi.

Mağazada bulunan buzdolabı, bulaşık makinesi, soba ya da set üstü ocak kolaylıkla yerinde denenebiliyor. Böylece makinenin çıkardığı ses ya da çalışma şekli satın alınmadan görülmüş oluyor. 

Yeni test sürüşü uygulaması umarız ilerleyen yıllarda ülkemizde de uygulanmaya başlar.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uçaklarda sanal gerçeklik dönemi başlıyor

Havayolu şirketleri uçuşlarda yolcuların en iyi şekilde vakit geçirebilmesini sağlamak için eğlence sistemlerini çok daha …

Bir Cevap Yazın