13 Ağustos Cumartesi 2022

Evinize özel robot: Aevena Aire


Akıllı teknolojiler her geçen gün hayatımızda yer buluyor. Günlük yaşantıda evinizin bir çok durumunu kontrol edebilmenizi sağlayan ev robotu Aevena Aire, gelecek yıllarda çok sık kullanılacak bir teknolojinin başlangıcı olabilir.
Evinizi kontrol edebilmenize olanak sağlayan bu robot, uzaktan kumanda ile kontrol edilebiliyor. Bu sayede istediğiniz yere uçurarak götürebiliyorsunuz. Diğer drone modellerine göre çok daha sessiz olan Aevena Aire, sensörler sayesinde uçarken evinizde bulunan herhangi bir nesneye çarpmıyor.

Mikrofon ve hoparlöre sahip

İnternet üzerinden görüşme yapabilmeniz için bir adet mikrofon ve hoparlör dahili olarak bulunuyor. Aevena Aire ile birlikte çok havalı bir şekilde evin içerisinde fotoğraf çekinebilirsiniz. Akıllı ev teknolojilerinin güvenlik açısından bakıldığı zaman biraz yetersiz kaldığını söyleyebiliriz. Zira evin her köşesine güvenlik kamerası yerleştirmek oldukça zor.

Bu nedenle Aevena Aire’nın uçabilme kabiliyeti dilediğiniz yeri kontrol etmenizi sağlayarak, daha güvenli bir ortam sağlıyor.   Eylül ayında ön satışa çıkması beklenen ürünün yurt dışında 1.499 $ fiyat etiketine sahip olması bekleniliyor. Ön satışta ürünü almanız durumunda Aralık ayında robotunuzun teslim edileceği açıklandı.

YAZAR: Gamze Deste Yegin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MF Product Akıllı Bileklik

A101 11 Ağustos aktüel kataloğu MF Product Akıllı Bileklik

Uygun fiyatlı ürünleri ile her hafta gündeme gelen A101, bu haftada birbirinden güzel ürünler ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.