Evinizi akıllı iç çamaşırları ile yönetin

1
360 Okunma

Artık iç çamaşırları ile vücut sağlığınızı kontrol edebilmenizi ve akıllı evinizi yönetebilmenizi sağlayan ürün ‘Skiin‘, piyasaya tanıtıldı.

Geçtiğimiz günlerde ön siparişleri halka açan şirket, teknoloji ile donattıkları akıllı iç çamaşırları ve sütyenleri üreterek hem akıllı evinizi kontrol edebileceğiniz hem de  vücudunuza ait sağlık raporlarını alabileceğiniz ürünlerini açıkladı.

Daha önce Google ve Levi’s,  ‘Jacquard’ adını verdikleri bir ceket üretmişlerdi. Bu akıllı ceket içerisine sıra sıra yerleştirilen ve kablosuz şarj edilebilen akıllı sensörler aynı zamanda kıyafetten çıkarılabilmekteydi.

Skiin’in ürettiği sütyen ve iç çamaşırları kalp atışını ölçmesinin yanı sıra, vücut sıcaklığını, hareketlerini ve vücut yağ oranıyla su seviyesini de ölçebilmektedir. Her bir iç çamaşırının içine altı adet sensör yerleştirilmiş bu sensörler sayesinde Skiin’in telefon uygulaması ile, telefonunuza veriler girilebilmektedir.

Spotify müziklerinizi sıraya koyabilecek

akıllı iç çamaşırlarıAkıllı ev aletlerinizi kontrol etmenizi de sağlayacak olan ürün için üretici şirket üçüncü parti şirketleriyle anlaşma aşamasında olduğunu açıklamıştır. Şu an hali hazırda ‘Nest‘ ile işbirliği yapmakta olduklarını da belirtmişlerdir. Bu sayede akıllı iç çamaşırları, evinizin sıcaklığını vücut ısınıza göre ayarlama imkanı sunmaktadır. Akıllı iç çamaşırları aynı zamanda modunuza göre Spotify müziklerinizi sıraya koyabilmenize de imkan vermektedir.

Aynı zamanda oyun üreticileri için de işbirliği sağlamayı planladıklarını açıklayan şirket, bununla birlikte oyuncunun oyun oynarkenki stres seviyesine göre oyun deneyimini iyileştirmeyi hedeflediklerini bildirmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz