21 Ocak Salı 2020

Evlilik teklifi yapacaksanız trendlerden uzak durun


Evlilik teklifi, sevdiğimiz kişiyle bir hayat kurmak istediğimizi ifade etmenin en iyi yoludur. Dünya geneline baktığımızda bazen kadınlar tarafından da yapılsa da, evlenme teklifi daha çok erkeklerin kadınlara yaptığı bir tekliftir. Erkekler, karşısındaki insanın beklentilerini karşılamak ve bu özel anı benzersiz kılmak için çeşitli yollara başvuruyor.

Sevdiği kadını çok iyi tanıyanlar ve neleri sevebileceğini çok iyi bilenler, bu konuda biraz daha şanslı. Bundan daha şanslısı ise sevdiği kadının yakın arkadaşları ile iyi ilişkiler kuranlar. Teklif detaylarını paylaşabileceğiniz ortak arkadaşlara sahipseniz her zaman daha isabetli adımlar atmış olursunuz. Bunun için yeterli çevreniz yoksa veya teklifi kendi düşüncelerinizle yapmak istiyorsanız fazla yaratıcı olmaya çalışmayın.

Sosyal medyanın etkisine kapılmayın

 

Son zamanlarda Instagram aracılığı ile popüler olmuş avokado ile evlilik teklifinden haberiniz vardır. Bu tekliften sonra sosyal medyada benzeri birçok olay yaşandı. Pazarlamacılar tarafından da dikkat çeken bu durum için “Evlenme teklifi için uygundur” etiketli avokadolar satışa sundu. Bir hayli ilgi toplayan bu durumu geliştirdiğini düşünerek olayı çok farklı bir boyuta taşıyanlar mevcut.

Evlilik teklifi nasıl yapılmaz!

Sosyal medya da ilgi gören veya insanlara faklı gelen her şey, karşınızdaki insanı mutlu etmeyebilir. Trendlere uyacağım farklılık yapacağım derken en özel gününüzü unutulmaz bir trajediye çevirmeyin. sevdiğiniz kadının neler seveceğini tahmin edemiyorsanız yakın arkadaşlarından veya hissettirmeden kendisinden taktikler alabilirsiniz.

En farklı en unutulmaz teklifi yapmayı hedefleyip internette veya sosyal medya da gördüğünüz her şeyi uygulamayın. Trendler veya çok konuşulan teklifler her zaman işe yaramayabilir. Karşınızdaki insan hamburgerin arasına sıkıştırılmış yüzükten veya avokado fikrinden hoşlanmayabilir. Evlilik teklifi yaparken sevdiğinizi ne kadar iyi tanıdığınızı gösterebilecek; trendlerden uzak, size özel planlamalar yapmaya çalışın.

 

YAZAR: Ayşenur Ünsal

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

twitter-tweetlerinize-kimlerin-cevap-verebilecegi-yetkisini-sizlere-veriyor-3

Twitter tweet’lerinize kimlerin cevap verebileceği yetkisini sizlere veriyor!

Twitter yakın bir zamanda çevrimiçi zorbalık ve tacizi önlemek için paylaştığınız tweet’lerinize kimlerin cevap verebileceğini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir