18 Şubat Pazartesi 2019

Akıllı Tarım Servisi, Mobil Dünya Kongresi’nde ilgi gördü!


Barcelona‘da düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi‘nde konuşan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, fiber altyapının önemine dikkat çekti.

Bu yıl 108 bin katılımcıya ev sahipliği yapan Mobil Dünya Kongresi’nde öne çıkan konulardan biri 5G idi. Kongrenin ilk günkü ana oturumunda 5G’ye geçiş sürecinin yönetilmesi ile ilgili konular ele alındı.Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, 4.5G altyapısı üzerine inşa edilecek olan 5G teknolojileriyle akıllı şehirlerden tarıma, taşımacılıktan sağlık hizmetlerine tüm sektörlerin büyüyeceğinin altını çizdi.

Akıllı Tarım Servisi verim artışı sağlıyor

Kongrede konuşma yapan Terzioğlu şunları söyledi: “Dijital yetkinliklerle güçlendirilmiş telekom oyuncuları bu dönüşümün ve büyümenin temelini oluşturacak.”

Barcelona’da düzenlenen etkinlikte Turkcell/Lifecell Ventures standında en dikkat çeken ürünlerde biri, Turkcell’in NB IoY uyumlu olarak da hizmet verebilen Akıllı Tarım Servisi oldu. Bu servis ile çiftçiler 1 futbol sahası büyüklüğündeki alanı tek bir takip cihazıyla gözlem altında tutabilecek. Uygulama, toprak ve havanın nem ve sıcaklığını ölçerek oluşturduğu algoritma ile mantar gibi hastalıkları oluşmadan önce haber verirken, ürünü ne kadar ve ne zaman sulaması gerektiğini bildirerek yüzde 30’a yakın verim artışı sağlıyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple abonelik yönetimi kolaylaşıyor!

Yeni video abonelik sistemini 25 Mart’ta tanıtacak olan Apple bu etkinlikte yeni hizmetlerinin de ön …

Bir Cevap Yazın