Facebook, çevrimiçi güvenlik çalışmalarını genişletiyor

1
154 Okunma

Facebook, Türkiye’de çevrimiçi emniyet konusunda farkındalığı artırmak amacıyla başlattığı Kontrol Bende projesi kapsamında iki yeni bilgilendirme kılavuzu yayınladı.

Kontrol Bende” adı verilen ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) da desteği ile hayata geçen program kapsamında, 20 şehirde Habitat gönüllüleri tarafından Facebook’ un güvenli kullanımı hakkında eğitimler düzenlenecek.

Güvenli eğitim deneyimleri sunuyor

Facebook’ta sorumlu paylaşımlar yapmaya teşvik eden “Paylaşmadan Önce Düşünün”Kılavuzu, insanların hem kendileri hem de başkaları ile ilgili içerikleri paylaşırken göz önünde bulundurmaları gereken noktalar konusunda önemli ipuçları barındırıyor. “Kendi İçerikleriniz”, “Başkalarının İçerikleri” ve “Bir Sorun Olduğunda Durumu Düzeltme” temalarına odaklanan kılavuzda Facebook, daha güvenli bir deneyim için topluluğuna uyarıda bulunuyor.


“Yardıma İhtiyacı Olan Bir Arkadaşınıza Yardım Edin” Kılavuzu’nda ise Facebook‘ta endişe uyandırıcı mesajlar paylaşan ya da normale göre çok farklı davranan arkadaşlara karşı duyarlı olmanın ve harekete geçmenin öneminin altı çiziliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz