10 Ağustos Çarşamba 2022

Facebook hikayeleri bilgisayar desteği sunacak


Facebook, kullanıcıların masaüstü cihazları üzerinden hikaye eklemelerini sağlayacak bilgisayar desteğini geliştirmek için çalışıyor.

Aylık kullanıcı sayısı 2 milyarı geçen sosyal ağ, hikaye yayınlama özelliği beklenen ilgiyi görmemişti.Uygulamanın geliştiricileri son günlerde kullanıcılarının bilgisayar web camleri üzerinden de video çekerek hikaye eklemelerini sağlayacak olan özelliği getirmek üzere denemeler yapıyorlar.

Facebook yeniliğe gidiyor

facebook

Platformun yetkilileri, kullanıcıların hikaye özelliğini çok fazla kullanmaması üzerine böyle bir adım atmak istediklerini açıkladı. Geçtiğimiz Mart ayında kullanıma sunulan hikaye özelliğinin çok rağbet görmemesi üzerine Instagram hikayelerini Facebook üzerinde paylaşabilme seçeneğini sunmuştu. Yine de beklediği atılımı sağlayamayan sosyal platformun kurucusu Mark Zuckerberg, geçtiğimiz günlerde yeni yıl hedefini açıklayarak platformun bundan böyle kişilerarası iletişimi daha çok öne çıkaracağını söylemişti.

Kişilerin bilgisayarları üzerinden fotoğraf ve videoları hikaye olarak paylaşabilmelerini sağlayacak güncellemenin hikaye özelliğinin daha fazla kullanılmasını sağlayıp sağlamayacağını hep birlikte göreceğiz.

YAZAR: Özüm Oben Şendil

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney+ hız kesmiyor! “Dünyayla Benim Aramda” yayın tarihi belli oldu

Türkiye için yeni bir Dijital içerik platformu olan Disney+, yerli içeriklerini arttırmaya devam ediyor. Platformun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.