Youtube ve Facebook, bu videoları siliyor!

0
395 Okunma

Son yıllarda özellikle Youtube’da meydan okuma videoları epey popüler hale geldi. Facebook ve Youtube‘un başı giderek yayılan Tide Pod Challenge adı verilen ve çamaşır deterjanı yemek için insanların birbirine meydan okuduğu videolar ile dertte.

Kendilerini #TidePodChallenge etiketiyle (Tide, Amerika’da bilinen bir çamaşır deterjanı) çamaşır deterjanı yerken çeken insanların bu videoları sosyal ağlara koymaları ve videoların giderek yayılması herkesi harekete geçirdi. CNN‘in yaptığı habere göre, Facebook ve Youtube yetkilileri bu videoları silerek yayılmalarını durdurmaya çalışıyor.

Videolar sağlığı tehdit ediyor

Kimyasal bileşenleri ile oldukça tehlikeli olan çamaşır deterjanı yeme meydan okuma videoları büyük bir soruna dönüşmüş durumda. Eğer bu videoların yayılması durdurulamazsa opioid, hidrojen peroksit gibi diğer kimyasalları da içerisinde bulunduran deterjanlar, daha fazla kişinin sağlığını büyük tehlikeye atacak.

Tüm bu gelişmeler üzerine Tide markası ise Twitter‘da, Tide Pod’ların sadece çamaşır yıkamakta kullanılabileceğini anlatan bir video paylaştı. Videoya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz