13 Ekim Cumartesi 2018

Facebook Gruplar için yepyeni özellikler geliyor!

Facebook her türlü ürünü için yeni güncelleştirmeler yaparak onları çok daha kullanılabilir bir hale getirmeye çalışıyor. Facebook Gruplar için yeni araçlar yolda!


Facebook geçtiğimiz Haziran ayında bir güncelleme yayınladı. Bu güncellemeye göre ilk kez düzenlediği Facebook Communities Summit’te grup yöneticilerinin topluluklarını büyütmelerini ve yönetmelerini sağlayacak yeni araçlar ve programlar geliştirdiğini duyurdu. Konuyla alakalı olarak yeni güncelleştirmelerin geleceğini yabancı basın kaynaklarından edindik. Facebook’un grup yöneticileri ve üyeler için geliştirdiği yeni araçlar ise kullanıcılar için yeni fonksiyonlarda da bazı değişikliklerin olmasını sağlayacak. Konuyla alakalı olarak merak edilenleri zaten bu haberimize ele alacağız. Özellikle grup yöneticileri bu özelliklerden faydalanarak, çok daha verimli bir grup atmosferini ortaya koyabilecekler. Anketlerden yeni nesil tasarımlara kadar birçok detayın burada olması bekleniyor.

FACEBOOK GRUPLAR İÇİN GÜNCELLEME YAPIYOR

Facebook’un geliştiricileri, grup yöneticilerinin topluluklarını büyütmelerine ve yönetmelerine yardımcı olacak yeni özellikler ekleyerek Facebook Grupları çok daha kullanılabilir bir hale getirmek için elinden geleni yapıyor. . Grup İstatistikleri (Group Insights), paylaşımların üyelerin en aktif olduğu zamanlara göre planlanması gibi kişiselleştirilmiş faydalı ipuçları barındıracak şekilde genişletildi.

Bu sayede hararetli tartışmaları ve grup kurallarını unutan üyeleri yönetebilmek adına yeni özellikler de kullanıma sunulmuş oldu. Örneğin yöneticiler artık bir üyenin grupta yorum yapmasını ve paylaşımda bulunmasını geçici olarak durdurabilecek ve kuralları ihlal eden üyeleri, yönettikleri birden fazla gruptan bir tıkla kaldırabilecekler.

Tüm bu yeni özelliklerin yanında sosyal medya devi, grup yöneticilerinin bir araya gelerek bağlantıda kalması için yeni programlar üzerinde de çalışmaya devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kendi kullanımlarını takip edebilen 3D baskılı protezler!

Araştırmacılar, gömülü pil veya elektronik aygıtlara gerek kalmadan veri iletmek için 3D baskılı plastik nesneler için bir …

Bir Cevap Yazın