20 Şubat Çarşamba 2019

Facebook mesaj silme özelliği geldi!


Facebook kanatları altında giren WhatsApp, Facebook Messenger’ı kendine benzetmeye başladı. İlk olarak WhatsApp’ta gördüğümüz, gönderilen mesajı silme özelliği şimdi Facebook’a da geldi. Facebook mesaj silme özelliği gönderdiğiniz bir mesajı hem kendinizden hem de gönderdiğiniz herkesten silmenizi sağlıyor. Böylece yanlışlıkla gönderdiğiniz bir mesajı telafi edebiliyorsunuz. Yalnız bunun için sadece 10 dakikanız var. Mesajı gönderdikten sonra 10 dakika içinde silip silmemeye karar vermeniz gerekiyor. 

Söz konusu güncelleme kademeli olarak tüm cihazlara gelecek. 

Facebook’ta karşı tarafa atılan mesaj nasıl silinir?

Yeni özelliği kullanabilmek için cihazınızın ilgili güncellemeyi almış olması gerekiyor. Bunun sonrasında, Facebook mesaj silme özelliği için tıpkı WhatsApp’ta olduğu gibi bir yol takip edeceksiniz. Gönderdiğiniz mesajın üstüne basılı tuttuğunuz zaman bir ‘sil’ butonu karşınıza çıkacak. Tabi yukarıda da dediğimiz gibi bunun için yalnızca 10 dakikanız var. Yani, mesajı attıktan 15 dakika sonra silmeye karar vermek, sizin için çok geç olacaktır. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter SnapChat özelliği üstünde çalışıyor!

Sosyal medya platformları arasında yükselen trend birbirilerindeki özellikleri ‘ödünç almak’. Instagram Hikayeler özelliğinin SnapChat’ten geldiğini bilmeyen …

Bir Cevap Yazın