23 Ağustos Cuma 2019

Facebook mesajları uygulamaya geri dönüyor!


Facebook mesajları için ayrı bir uygulama kullanılması birçok kullanıcı tarafından eleştiriliyordu. Şirket aldığı bir kararla bu eleştirilere yanıt vermiş oldu. Mesajlar ana uygulamaya geri dönüyor.

Facebook Messenger birçok kullanıcı tarafından, telefonda gereksiz yer kaplaması nedeniyle eleştiriliyordu. Jane Manchun Wong tarafından ortaya atılan iddiaya göre, Facebook şu sıralar uygulamaları birleştirme konusunda testler yapıyor.

Çıkan fotoğraflarda Facebook uygulamasıyla entegre olan sohbetler sekmesini gösteriyor. Twit’in açıklaması olarak da “Facebook, entegre mesajlaşma için sohbetleri tekrar uygulamaya getiriyor” yazıldığı görülüyor.

Tabi atılan bu twit doğruluk payı ne kadardır bilinmiyor. Ancak Facebook‘un her özellik için ayrı bir uygulama çıkarması birçok kullanıcıyı sıkmış durumda. Ve bu durum karşısında Facebook‘un böyle bir hamle yapması yüksek ihtimaller arasında yer alıyor.

İlk olarak Facebook uygulaması üzerinden kullanılan mesajlar, sonrasında Facebook Messenger ile ayrılmıştı. Aradan geçen yılların ardından Facebook mesajları geri dönmeye hazırlanıyor diyebiliriz.

Şirket şu sıralar çalışmalarını sürdürüyor. Uygulama ne zaman kullanılmaya başlar? Onu zaman içinde göreceğiz.

Facebook yaptığı açıklamayla kullanıcıların yaşadığı zorlukları anladığını söylemişti.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple büyük davaya hazırlanıyor!

Apple, Corellium şirketine dava açacak gibi gözüküyor. Florida’da yapılan başvuruya göre Apple Corellium davası çok kısa bir …

Bir Cevap Yazın