20 Eylül Cuma 2019

Facebook Messenger Day’e tepki yağıyor


Geçtiğimiz günlerde sizlere, Facebook‘un, rakip olarak benimsediği Snapchat’te yer alan hikayeler özelliğini Messenger‘a da getireceğini ve bu özelliğin tüm dünyada aynı anda, tek bir güncelleme ile kullanılmaya başlanacağını belirtmiştik. Yeni özelliğin adı Facebook Messenger Day olacaktı; oldu da. Ama tüm dünyada aynı anda değil; sadece ABD‘de kullanılmaya başlandı.

Facebook Hikayeler özelliğine tepki büyük

Bir kaç gün öncesinde, anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ta da Status adı ile kullanılmaya başlanan hikayeler özelliğinin, kullanıcılardan alınan tepki nedeni ile, yeniden Durum Güncellemesi moduna döneceği açıklanmıştı. WhatsApp yetkilileri tarafından verilen bilgilere dayanarak öğrenmiştik ve WhatsApp’ın yeni güncellemesinin beta sürümünde bunu gördük.

Facebook cephesinden, henüz Facebook Messenger Day‘in kaldırılacağına dair bir açıklama gelmedi. Kullanıcılar ise, zaten Messenger’de yeni görmeye başladıkları bu özelliği Snapchat’te kullanabildiklerini belirterek, basit bir mesajlaşma uygulamasının bu hale gelmesinden şikayetçi olduklarını, Twitter üzerinden yoğun olarak belirtmekteler. Aslında haklılar da; çünkü Messenger’in en üstünde, belki de hiç bir ilgileri olmayan, sadece listelerinde bulunan kişilerin paylaşımlarını görmek durumunda kalıyorlar. Gördükleri bu paylaşımlar hem dikkatlerini dağıtıyor; hem de kendi arkadaşlarının paylaşımlarını görmelerine engel oluyor.

YAZAR: Emin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır ve aynı zamanda çocukluktan beri tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İç mekan hava kalitesi hakkına ne biliyoruz?

Türkiye’nin iç mekan hava kalitesi farkındalığı ile ilgili bir araştırma yapan Dyson ve National Geographic …

Bir Cevap Yazın