16 Ağustos Salı 2022

Windows 10 Neden Güncellenmiyor?


Microsoft, Windows 10‘un kullanılırlığını arttırmak için, işletim sistemine geçişleri ücretsiz yapmıştı. Sonrasında da sık sık güncellemeler yaparak, kullanıcıların işletim sisteminden sıkılmalarını önlemeye yönelik yeni özellikler eklemeye başladı.

Her şey, Windows 10’un en çok kullanılan işletim sistemleri arasında yer alması için. Ama 10 Build 15055 isimli yeni güncelleme, pek çok antivirüs tarafından engelleniyor. Buna yönelik, Microsoft forumlarına da çok sayıda şikayet ulaştı.

Windows 10 güvenlik açığı düzeltilemiyor

Peki Windows 10’un, antivirüsler tarafından engellenen yeni güncellemesinin içerisinde neler yer alıyor? İşletim sistemi içerisinde bulunan bazı hataların düzeltildiği güncellemede, Cortana‘ya yeni bir kaç özelliğin de eklenmesi dışında pek bir değişiklik söz konusu değil. Ama şikayetler tüm dünya genelinden geliyor ve bir değil, pek çok antivirüs güncellemeyi engelliyor.

Sorunun kaynağı çözülebilmiş değil. Antivirüs programları bir kaç gün içerisinde güncellenecek ve sorunun giderilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirilecek. Siz de Windows 10‘unuzu güncelleme sorunu yaşıyorsanız, önce kullanmakta olduğunuz antivirüsü güncelleyip, sonrasında işletim sisteminizi yeniden güncellemenizi öneriyoruz.

YAZAR: Emin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır ve aynı zamanda çocukluktan beri tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En ucuz market alışverişi nasıl yapılır?

Market alışverişi yapacak mağazaların artması ile fiyat rekabeti oluştu. Ekonomik durum da göz önüne alındığında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.