17 Ağustos Çarşamba 2022

Facebook’tan beğeni sayısı için yeni hamle!


Geçtiğimiz ay Instagram‘ın beğeni sayılarını gizleme özelliği için bazı ülkelerde testlere başlamasının ardından, Facebook’ta da beğeni için yeni hamle haberi geldi. Kısa süre içerisinde Facebook beğeni sayıları da kaldırılacak!

Yeni iPhone 11 modelinde neler olacak?

Facebook beğeni sayıları kaldırılacak!

Geçtiğimiz aylarda birçok sızıntı Instagram’ın beğeni sayılarını kaldırma kararı alacağını gösteriyordu. Ardından Instagram tarafından resmi açıklama geldi. Instagram beğeni sayısını kaldırarak BrezilyaAvustralyaYeni ZelandaİtalyaİrlandaKanada ve Japonya’da kullanıcı testlerine başladı.

Instagram

@instagram

We’re currently running a test that hides the total number of likes and video views for some people in the following countries:

✅ Australia
✅ Brazil
✅ Canada
✅ Ireland
✅ Italy
✅ Japan
✅ New Zealand

Resmi Twitter'da görüntüle
32,6 B kişi bunun hakkında konuşuyor
https://pembeteknoloji.com.tr/10-eylul-apple-etkinliginde-neler-tanitilacak-19517/

Bugün ise Facebook‘un da beğeni sayılarını kaldıracağını gösteren görüntüler Tersine Mühendislik Uzmanı Jane Manchun Wong tarafından sızdırıldı. Instagram’da başlatılan testlerde olduğu gibi Facebook’ta da kullanıcılar kendi gönderilerindeki beğenileri görebilecek fakat başka kullanıcıların beğeni sayılarını görüntüleyemeyecek.

Aslında temelde platform üzerindeki kullanıcıların sadece gönderilere odaklanması bekleniyor. Yani bu yeni güncelleme ile beğeni sayıları kaldırılarak, kullanıcıların alınan beğeni veya yorumlara değil paylaşılan fotoğraflara ve videolara odaklanmaları isteniyor.

Fakat bu noktada popüler sosyal medya platformları Instagram ve Facebook, kullanıcıların etkileşimlerinin düşmesinden de endişe ediyor. Eğer kullanıcı etkileşimlerinde büyük bir düşüş yaşanmazsa bu özelliğin Instagram için de Facebook için de bütün kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Kullanıcı gözünden bakacak olursak da bu özellik ile platformlarda gönül rahatlığıyla paylaşım yapma devri başlayacak gibi duruyor. Özellik için henüz net bir tarih verilmedi fakat kısa süre içerisinde testlerin tamamlanması bekleniyor.

Kaynak: ShiftDelete.Net

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

spotify

Spotify’dan yeni abonelere büyük hizmet!

Çevrimiçi müzik platformu Spotify, Türkiye kullanıcılarına müjdeli bir haber sundu. Bir süredir aktif olmayan ilk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.