Family Link: Google’dan gelişmiş ebeveyn kontrolü

0
570 Okunma
Family Link

Family Link, çocuklarını internet ve uygulama dünyasında korumak isteyen aileler için resmi olarak tanıtıldı. Google tarafından geliştirilen servis, Android kullanıcılarını hedef alıyor.

Çocukların Google hesap aktivitesi, uygulama kontrolü, uyuma zamanı ve ekran süresi gibi oldukça detaylı bir ebeveyn kontrol uygulaması olan Family Link, ikili çalışma sistemiyle şu anda kullanılan kontrol uygulamalarından kendini sıyırıyor.

Uygulamayı kullanmak için hem ebeveynin hem de çocuğun bir Android cihaz kullanması gerekiyor. İlk olarak Family Link mobil uygulamasını hem kendi cihazınıza, hem de çocuğunuzun cihazına kurduktan sonra eşleşme sağlanıyor. Bu arada uygulamanın Android 4.4 veya üzeri cihazlarda çalıştığını belirtelim.

Kurulum aşamasından sonra çocuğun tüm telefon kullanım aktiviteleri kayıt ediliyor ve ebeveyne gönderiliyor. Çocuğunuz hangi uygulamayı indirdiği ve uygulamalarda ne kadar zaman geçirdiği gibi bilgileri görebilmek mümkün. Ayrıca önceden ayarlama yaparak çocuğunuzun telefonu kullanabileceği maksimum saat ve hangi uygulamaların yüklenebileceği gibi kısıtlandırmaları da yapabiliyorsunuz.

Şu anda erken erişim ile kullanıcılara sunulan servise buradan ulaşabilirsiniz..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz