24 Nisan Salı 2018

Family Link: Google’dan gelişmiş ebeveyn kontrolü


Family Link

Family Link, çocuklarını internet ve uygulama dünyasında korumak isteyen aileler için resmi olarak tanıtıldı. Google tarafından geliştirilen servis, Android kullanıcılarını hedef alıyor.

Çocukların Google hesap aktivitesi, uygulama kontrolü, uyuma zamanı ve ekran süresi gibi oldukça detaylı bir ebeveyn kontrol uygulaması olan Family Link, ikili çalışma sistemiyle şu anda kullanılan kontrol uygulamalarından kendini sıyırıyor.

Uygulamayı kullanmak için hem ebeveynin hem de çocuğun bir Android cihaz kullanması gerekiyor. İlk olarak Family Link mobil uygulamasını hem kendi cihazınıza, hem de çocuğunuzun cihazına kurduktan sonra eşleşme sağlanıyor. Bu arada uygulamanın Android 4.4 veya üzeri cihazlarda çalıştığını belirtelim.

Kurulum aşamasından sonra çocuğun tüm telefon kullanım aktiviteleri kayıt ediliyor ve ebeveyne gönderiliyor. Çocuğunuz hangi uygulamayı indirdiği ve uygulamalarda ne kadar zaman geçirdiği gibi bilgileri görebilmek mümkün. Ayrıca önceden ayarlama yaparak çocuğunuzun telefonu kullanabileceği maksimum saat ve hangi uygulamaların yüklenebileceği gibi kısıtlandırmaları da yapabiliyorsunuz.

Şu anda erken erişim ile kullanıcılara sunulan servise buradan ulaşabilirsiniz..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

netflix hikayeler

Netflix kullanıcılarına yeni özellik!

Neredeyse tüm sosyal medya kanallarında karşımıza çıkan hikayeler özelliği artık Netflix’e de geliyor. Mobil kullanıcıların …

Bir Cevap Yazın