10 Ağustos Çarşamba 2022

Peugeot 3008 Yılın Otomobili seçildi


Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan modellerden Peugeot 3008, fuardaki özel juri tarafından yılın otomobili ödülünü aldı.

Fransız Peugeot’un kompakt SUV segmentinde modeli 3008, güçlü hatları, yükseltilmiş ön ızgarası, yerden yüksek tabanı ile tam bir arazi aracı tasarımına sahipken, şehir kullanımına uygun motor ve teknik yapısı ve kompakt ölçüleriyle de büyük beğeni topluyor.

Peugeot’un i-Cockpit teknolojisine sahip olan araçta, 12.3 inç boyutundaki panelinde dijital göstergeler ve dokunmatik ekran bulunuyor. Radyo, klima, navigasyon, araç ayarları, telefon veya mobil uygulamalar gibi başlıca konfor fonksiyonlarını, parmağınızın ucuyla rahatça kontrol edebileceğiniz piyano tuşlarına yerleştiren Peugeot 3008’de Uçak kokpitinden esinlenilenerek tasarlanan şık krom düğmeler büyük beğeni topluyor.

Ayrıca, ağırlığı hafifletilmiş şasi, PureTech ve BlueHDi motorlar ve EAT6 tam otomatik vites kutusu Yeni SUV Peugeot 3008’i sınıfında en verimli SUV haline getiriyor. Henüz piyasaya çıkmadan 100 bin adet sipariş alan yeni SUV 2017’de yollarda en fazla dikkat çekecek otomobillerin başında geliyor.

YAZAR: Ece Yukselen

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney+ hız kesmiyor! “Dünyayla Benim Aramda” yayın tarihi belli oldu

Türkiye için yeni bir Dijital içerik platformu olan Disney+, yerli içeriklerini arttırmaya devam ediyor. Platformun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.