Fotoğraflarınızı Profesyoneller Gibi Çekebilirsiniz

1
196 Okunma

Günümüzde sosyal medya tüm dünyada popülerliğini korumakta. Bu sebeple Instagram, Facebook gibi sosyal mecralarda paylaşılan her fotoğraf da büyük önem arz ediyor. Kullanıcılar birbirinden renkli ve  güzel fotoğraflar oluşturabilmek için birçok uygulamayı kullanıyor.

Tüm iletişimini dijital ortamda gerçekleştiren bir nesilden söz edebiliriz.Üstelik ücretsiz uygulamalarla ve filtrelerle fotoğrafların görüntüleri daha profesyonel ve dikkat çekici bir hale getirilebiliyor. Biz de bu yazımızda sizin için profesyonel fotoğraflar çekmek için iOS ve Android telefonlarınızda kullanabileceğiniz 10 efekt programını derledik.

Facetune

Facetune, sizler için geliştirilmiş olan bir fotoğraf düzenleme ve iyileştirme editörüdür. Uygulama içerisindeki efektlerle fotoğraflarınızı renklendirebilir, düzenleme araçlarıyla fotoğrafta yer alan hataları iyileştirebilirsiniz.

Facetune uygulamasını iOS cihazınıza indirmek için tıklayın.

Facetune uygulamasını Android cihazınıza indirmek için tıklayın.

VSCO

VSCO, fotoğraf çekmeyi sevenler için vazgeçilmez uygulamalardan biri, kolayca fotoğraf çekmekten, düzenlemeye ve paylaşıma kadar, fotoğraflarınızı adeta bir sanatçı elinden çıkmış gibi gösterecek bir uygulama.

VSCO uygulamasını iOS cihazınıza indirmek için tıklayın.

VSCO uygulamasını Android cihazınıza indirmek için tıklayın.

Darkroom

Darkroom, fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Darkroom ile fotoğraf boyutunu ayarlabilir; parlaklık kontrast gibi ince ayarları düzenleyebilir, fotoğraflarınıza filtre ve efektler ekleyebilirsiniz.

 

Darkroom uygulamasını iOS cihazınıza indirmek için tıklayın.

Darkroom uygulamasını Android cihazınıza indirmek için tıklayın.

PiscArt

PicsArt, Uygulamayı açtığınızda karşınıza çıkan menüde tüm araçlar toplanmış.Örneğin Bir fotoğrafa efekt vermek istiyorsanız, efekt butonuna bastıktan sonra isterseniz Galeri’den fotoğraf seçiyorsunuz, isterseniz kamerayı kullanarak yeni bir fotoğraf çekiyorsunuz.Ancak asıl yenilik bu iki seçeneğin yanı sıra gelen ; Dropbox, Google, Flickr, Picasa, Facebook gibi ağları kullanarak fotoğraf seçebilme özelliği ! Böylece farklı ortamlarda sevdiğiniz fotoğrafları, efektyazı,çerçeve ve çizimler ile istediğiniz gibi kişiselleştirebiliyorsunuz.

PiscArt uygulamasını iOS cihazınıza indirmek için tıklayın.

PicsArt uygulamasını Android cihazınıza indirmek için tıklayın.

Power Cam

Power Cam uygulaması, Android ve iOS  mobil cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir fotoğraf çekme ve düzenleme uygulaması olarak karşımıza çıkıyor ve arkadaşlarınızla yahut ailenizle en güzel fotoğrafları paylaşmak istiyorsanız tercih edebilecekleriniz arasında. Hem fotoğraf çekme hem de düzenleme seçenekleri bulunan uygulamanın kolay kullanılır bir arayüz barındırması da işleri daha hızlı hale getiriyor.

 

Power Cam uygulamasını iOS cihazınıza indirmek için tıklayın.

Power Cam uygulamasını Andorid cihazınıza indirmek için tıklayın.

Perfect365

Perfect365, sayesinde iOS ve Android işletim sistemli telefonlarınızdan kolaylıkla yükleyip kullanabilirsiniz.  Telefonunuzla çektiğiniz selfielerinizi veya normal portre resimlerinize makyaj yapabilirsiniz.


Perfect 365 uygulamasını iOS cihazınıza indirmek için tıklayın.

Perfect 365 uygulamasını Android cihazınıza indirmek için tıklayın.

Snapseed

Snapseed, bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Hem iOS hem de Android tabanlı cep telefonlarınız da Snapseed kullanabilirsiniz.  Uygulamanın özellikle fotoğraf düzenlemek konusunda geliştirmiş olduğu parmakla düzenleme metodu son derece ilginç. Sliding tekniği kullanılarak çok kolay farklı ögeleri seçerek farklı şekillerde düzenlemeler yapılabiliyor. Parmağımızı yukarı aşağı kaydırarak hangi düzenlemeyi kullanacağımızı, sağa sola ise düzenlemenin ayarını değiştirebiliyoruz. Program oldukça pratik bir şekilde çok farklı sonuçlar elde edilmesine olanak sağlıyor.

Snapseed uygulamasını iOS cihazınıza indirmek için tıklayın.

Snapseed uygulamasını Android cihazınıza indirmek için tıklayın.

Englight

Enlight, kullanıcılarına seçenekler menüsünde, geometrik kontrol imkanı, maskeleme, lokalize edilmiş ayarlar, içiçe geçirilmiş fotoğraflar yaratma, iyileştirme fırçası, tilt shift efekt, metin oluşturabilme, kenarlıklar ve çerçeveler yaratabilme gibi sayısız özelliğe sahip.

Enlight uygulamasını iOS cihazınıza indirmek için tıklayın.

Enlight uygulamasını Android cihazınıza indirmek için tıklayın.

Calculator

Calculator,  uygulamasını başlatan herkes bir hesap makinesi gibi görüyor ancak şifrenizle kendi özel alanınıza girerek her türlü dosyayı burada saklayabilirsiniz. Tüm dosyalar güvenli bir şekilde depolanır ve tamamen gizli kalır. Bu uygulama sayesinde fotoğraflarınızı kolaylıkla kırpıp, efektlendirip ve filtrelendirebilirsiniz.

The Calculator uygulamasını iOS cihazınıza indirmek için tıklayın.

The Calculator uygulamasını Android cihazınıza indirmek için tıklayın.

Priime

Priime, nesnelere, renk paletlerize, pozlamaya ve daha fazlasına dayanan akıllı tarz önerileri ile portrelerinizi, manzaralarınızı, gün batımlarınızı ve diğer fotoğraflarınızı daha da güzel hale getirmenize yardımcı olur.

 

Priime uygulamasını iOS cihazınıza indirmek için tıklayın.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz