16 Ağustos Salı 2022

Fotoğraflarınızı ve videolarınızı Google Drive’da saklayın


Mobil telefonların hafızaları, bugünün sosyal medya odaklı yoğun fotoğraf ve video çekimlerine henüz hazır değil. Telefonlar çok hızlı gelişti, kameralar profesyonel kalitede görüntülere ulaştı ancak ne yazık ki, hafıza teknolojisi aynı hızla ilerlemedi. Dolayısıyla, bugün telefonlarımıza takılı olan harici hafıza kartlarının dolması çok uzun zaman almıyor.

Ancak bu sorunu çok pratik ve ekonomik bir yöntemle çözebilirsiniz. Google’ın Drive uygulaması, kişisel kullanıcılara 15 GB ücretsiz depolama alanı veriyor. Böylece telefonunuzda yer kaplayan fotoğraflarınızı ve videolarınızı, hatta farklı dosyalarınızı kolayca buluta yükleyebilirsiniz. Daha sonra Google Drive servisinde bilgisayarınızdan ulaşarak, yüklenmiş fotoğraflarınızı daha büyük saklama alanlarına aktarabilirsiniz.

Ayrıca telefonunuz üzerinden de buluttaki fotoğraflarınızı kolayca izleyebilirsiniz. Artık düğünlerde, nişanlarda, doğum günlerinde, özel günlerde telefonda depolama alanı bitti uyarısı nedeniyle krizler yaşamak zorunda değilsiniz.

Eğer servisi çok beğenirseniz ve daha ileri seviyede kullanmak isterseniz, ayda 2 dolara 100 GB, 10 dolara 1 TB veri depolama alanına ulaşabilirsiniz.

 

YAZAR: Ece Yukselen

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG InsaView buzdolabı Türkiye’de satışa çıktı

LG InstaView Door-in-Door Buzdolabı 2022 serisi Türkiye’de satışa çıktı. LG ThinkQ ile uzaktan yönetilebilen akıllı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.