Giyilebilir hava yastığı, tehlike anında devreye giriyor

0
532 Okunma
hipair

Helite isimli şirket tehlike anında kullanıcıyı koruyan ve genelde arabalarda olmasına alıştığımız hava yastıklarını, günlük hayatımızda sağlığımızı korumamıza yardımcı olması için tasarlıyor.

Fransa merkezli şirket Helite, uzun bir süredir piyasaya hava yastıkları sürüyor.Bisiklet sürücülerini, at binicilerini, hafif uçak pilotlarını hedef alarak üretilen takılabilir hava yastıkları aynı zamanda bütün tehlikeli hobileri olanları ve yaşı ilerlemiş buna bağlı olarak yürümekte güçlük çeken kişileri de hedef alıyor.

4 saniye içerisinde aktive oluyor

hip airCES 2018‘de tanıtılan Hip’Air adlı ürün, kalça etrafına takılıyor ve bir kilo ağırlığında olup, herhangi bir düşmeye ve sarsıntıya karşı hava yastıklarını aktive ediyor. Düşmeyi iki saniyede hissedeceğini belirtirken, tehlike anında şişmesinin ise sadece dört saniye sürdüğünü açıklayan şirket çalışanı, ürünün denge çarkı ve ivmeölçerden yardım aldığını söylüyor.

Yaşı ilerlemiş kişilerinde günlük hayatında sağlıklarını korumalarına epey yardımcı olacağı düşünülen ürünün Mart ayının ortalarına doğru piyasaya sürüleceği bildiriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz