13 Ekim Pazar 2019

Gmail için önemli değişiklik!


Diğer e-posta servislerinde uzun zamandır sunulurken, Gmail platformunda olmaya bir özellik sonunda kullanıcılara dağıtılmaya başlandı. İşte, sonunda dedirten o özellik!

Google, sonunda Gmail websitesini ve mobil uygulamalarını beklenilen ve hatta geç kalınmış bir özelliğe kavuşturuyor. Bundan böyle Gmail adresleritelefon numaralarını ve kişileri otomatik olarak tanıyabilecek ve etkileşimli bağlantılara dönüştürecek.

Gmail adres ve telefonları bağlantı haline getiriyor

Birçok e-posta servisinde uzun zamandır sunulan özellik sonunda Gmail platformuna da geliyor. Android ve iOS, hali hazırda mobil işletim sistemi seviyesinde telefon numarası bağlantılıyor. Adres ve kişiler konusuysa Gmail için tamamen yeni. Bunun Google tarafından nasıl bu kadar geç fark edilmiş olduğu da ayrı bir merak konusu.

Örneğin bundan böyle, bir adrese tıkladığınızda Google Maps, bir e-posta adresine tıkladığınızda yeni bir e-posta yazma penceresi ya da telefon numarasına tıkladığınızda cihazınızın varsayılan telefon uygulaması otomatik olarak açılacak. Google, Gmail için sundukları bu yeniliğin 1-3 gün içerisinde tüm kullanıcılara dağıtımının tamamlanmasını planlıyor.

YAZAR: Gamze Deste Yegin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

mobil fotoğrafçılık

Mobil fotoğraflarınıza ışık tutan teknoloji

Akıllı telefonların fotoğraf çekme kalitesinin yükselmesiyle beraber ‘‘mobil fotoğrafçılık” iyice gelişti. Ancak birçok model hale …

Bir Cevap Yazın