15 Ağustos Pazartesi 2022

Google, Apple gibi olmaya kararlı! Duyunca şaşıracaksınız

Google’ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni akıllı telefonları büyük ilgi gördü. Pemte Teknoloji farkıyla Google’ın Android işletim sistemli telefonları hakkında yorumlarımızı ilettik.


Google geçtiğimiz hafta düzenlediği özel etkinlik ile yepyeni cihazlarını tanıttı. Bu cihazları tanıtırken ise oldukça önemli bir şeyi keşfettik. Google yeni nesil Pixel 2  ve Pixel 2 XL modellerini duyurdu ama bu ürünlerin fiyatları gerçekten de aşırı yüksektir. Bu yeni akıllı telefonlar, iOS ile Android arasındaki en büyük farklı ortadan kaldıracak gibi görünüyor çünkü Google çok büyük garanti sözü verdi. Şirket bu yeni modelleri için tam 3 yıl boyunca işletim sistemi ve güvenlik güncelleştirmeleri sözünü verdi.

Google destek ekibi yaptıkları açıklamayla oldukça fazla ilgi görecek bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre bir tablo gösterildi ve bu tabloda şirketin akıllı telefonları hakkında önemli bilgilendirmelerde bulundu. Android’in iOS’a göre en büyük eksiği bildiğiniz gibi işletim sistemi güncellemeleridir. Şu an Android Oreo 8.0‘ın hangi telefonlara geleceği bilinmediği gibi konu hakkında da bir açıklama yapılmıyor. Bu telefonlara hangi aralıkta geleceği ve daha birçok detay bilinmez durumdadır.

GOOGLE PİXEL TELEFONLAR BÜTÜN DENGEYİ ALT ÜST EDECEK

İşte bu yüzden önemli bir güncelleme programı başlatılıyor. İlk nesil Pixel telefonları Ekim 2018’e kadar yeni işletim sistemi güncellemelerini alacakken, Pixel 2‘ler Ekim 2020‘ya kadar güncelleme alacak. Güvenlik güncelleştirmeleri tarafındaysa 3 yıl tam destek verilecek. Aşağıda paylaştığımız tablo üzerinden Pixel serisi için yapılan işletim sistemi ve güvenlik güncelleştirmeleri takvimini görebilirsiniz.

YAZAR: Emin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır ve aynı zamanda çocukluktan beri tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

youtube

YouTube yeni bir proje üzerinde çalışıyor!

Video içerik platformu YouTube etkinlik alanını genişleterek yeni bir hizmet vermeyi amaçlıyor. Ortaya çıkan bilgilere …

1 yorum

  1. Teknik Yazılım

    Güvenlik çok çok önemli. Sırf bu sebepten iPhone’u tercih ediyor kişiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.