22 Eylül Cumartesi 2018

Google Assistant özellikli güvenlik kamerası


Akıllı ev teknolojileri üreten şirket Nest, güvenli kamerası Cam IQ‘nun artık Google Assistant destekli olduğunu açıkladı.

Google‘ın ses komutuyla çalışmasını sağlayan yapay zekasını güvenlik kamerası içerisine yerleştiren Nest, Eylül ayında böyle bir yeniliğin olacağının duyurusunu yapmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise artık bu özelliğin kullanılabileceğini belirtti.

Kamera yüz tanıma özelliği sunuyor

Nest üzerindeki Google Assistant, internete ve diğer Nest cihazlarına erişebileceğini belirten yetkililer, kameranın aynı zamanda insanlar ve objeler arasında ayırım yaparak şüpheli alanlarda daha etkili uyarı yapabilecek. Nest Aware üyeliğine kayıt olan kullanıcılar ise, ürünün yüz tanıma özelliğinden yararlanarak yabancı bir kişinin uyarısını alabilecekler.

Bu özellik ile Nest kamerasına sesli komut göndermenize olanak sağlanırken, Google Assistant kullanarak Nest kamerasına komut göndermeniz olanaklı değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SpaceX Ay’a gidecek olan ilk özel yolcusunu açıkladı!

SpaceX CEO’su Elon Musk, Pazartesi günü yaptığı duyuruda,  SpaceX’in Büyük Falcon Roketyolculuğunu gerçekleştirecek olan özel yolcusunu …

Bir Cevap Yazın