4 Aralık Salı 2018

Google Assistant özellikli güvenlik kamerası


Akıllı ev teknolojileri üreten şirket Nest, güvenli kamerası Cam IQ‘nun artık Google Assistant destekli olduğunu açıkladı.

Google‘ın ses komutuyla çalışmasını sağlayan yapay zekasını güvenlik kamerası içerisine yerleştiren Nest, Eylül ayında böyle bir yeniliğin olacağının duyurusunu yapmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise artık bu özelliğin kullanılabileceğini belirtti.

Kamera yüz tanıma özelliği sunuyor

Nest üzerindeki Google Assistant, internete ve diğer Nest cihazlarına erişebileceğini belirten yetkililer, kameranın aynı zamanda insanlar ve objeler arasında ayırım yaparak şüpheli alanlarda daha etkili uyarı yapabilecek. Nest Aware üyeliğine kayıt olan kullanıcılar ise, ürünün yüz tanıma özelliğinden yararlanarak yabancı bir kişinin uyarısını alabilecekler.

Bu özellik ile Nest kamerasına sesli komut göndermenize olanak sağlanırken, Google Assistant kullanarak Nest kamerasına komut göndermeniz olanaklı değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple AirPod alternatifi çok uygun fiyattaki bu muhteşem kulaklıkları kaçırmayın!

Apple ürünleri inkar edilemez harika. Şık tasarımları, güçlü kullanıcı arayüzleri ve genel kalitesi ile tanınan Apple’ın …

Bir Cevap Yazın