25 Kasım Perşembe 2021

Google Chrome 94 yayınlandı; İşte yenilikler


Dünyanın en çok tercih edilen internet tarayıcısı Google Chrome‘un 94 numaralı yeni sürümü Android, macOS, Windows ve Linux için yayınlandı. İşte yenilikler:

19 farklı güvenlik açığı giderildi

Google bugün yayınladığı Chrome 94 sürümü ile 19 farklı güvenlik açığının giderildiğini açıkladı. Ayrıca çeşitli hata gidermeleri, tarayıcı güvenliği için yeni seçenekler uygulamaya entegre edildi.

google-chrome-94-yayinlandi-1

Chrome 94’ün getirdiği bir diğer yeni özellik ise paylaşım merkezi oldu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar bağlantıları kopyalayabilir, QR kodu alabilir ve üçüncü taraf web siteleriyle bunları paylaşabilir. Yeni güncelleme ile iOS kullanıcıları birden fazla sekme seçip bunları okuma listesine ekleyebilir, yer imi ekleyebilir, paylaşabilir veya kapatabilirler.

Google Chrome tarayıcısını en son sürüme güncellemek isteyen kullanıcılar, Chrome tarayıcısındaki Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Güvenlik > Her Zaman Güvenli Bağlantıları Kullan seçeneğine giderek güncellemeyi etkinleştirebilir.

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

spotify

Spotify’a engelleme özelliği geldi. Artık istemediğiniz kişileri görmeyeceksiniz

Sosyal medya platformlarında yaygın olarak kullanılan engelleme özelliği Spotify’a da geldi. Uzun süredir kullanıcıların talep …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir