19 Şubat Çarşamba 2020

Google Haritalar ile toplu taşıma kaçırmaya son!


Google, her gün gidip gelmek için toplu taşıma araçlarını kullananlara büyük ölçüde yardımcı olacak Google Haritalar için iki yeni özellik yayınladı.

Google Haritalar ile toplu taşıma

Google Haritalar toplu taşıma derdine çare buldu

Yeni özelliklerden ilki, otobüsler için canlı trafik durumu ve kalabalıklık tahminleri oldu. Google Haritalar kullanıcılarının transit geçişlerinde daha iyi planlama yapmalarına yardımcı olacak. Gerçek zamanlı trafik koşulları nedeniyle toplu taşıma zamanlamaları her zaman doğru olmayabiliyor. Bu fikirle Google Haritalar kullanıcılarını doğrudan yerel toplu taşıma yoğunluk durumu verisi paylaşan altyapıdan gerçek zamanlı bilgilerle besleyecek.

Bugün açıklanan ikinci yeni özellik ise Haritalar’ın otobüslerin, trenlerin veya metroların geçmişteki sürüşlerine dayanarak oluşturacağı araçların kalabalık durum oranlarını gösterecek. Bu şekilde otobüse binerken veya bir sonrakinin gelmesini beklerken daha bilinçli bir karar verebileceksiniz. Özellikle aktarmalı seyahat eden yolcuların veya uzun mesafede yük taşıyan yolcuların imdadına yetişen Haritalar’ın bu özelliği rakiplerinden birkaç adım önde olacağını gösteriyor.

Google Chrome yeni bir özellik kazandı

Bugün yayınlanan güncelleme hem Haritalar Web sürümünde hem de Android ve iOS platformunda yayınlandı.

Kaynak: ShiftDelete

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

samsung-galaxy-fold-2-yi-ekran-alti-bir-kamerayla-baslatabilir

Samsung, Galaxy Fold 2’yi ekran altı bir kamerayla başlatabilir

Yeni bir atak yapan Samsung, Galaxy Fold 2’yi ekran altı bir kamerayla başlatabilir. Bu gelişmeyi ise …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir