Google SOS Uyarıları kriz anlarında size yardımcı olacak

0
185 Okunma
Gmail e-posta içine kullanıcı ekleme özelliği

Kriz anlarında, bilgiye anlık ve hızlı erişim çok önemli. Google artık SOS Uyarıları sayesinde yaşanılan olay sonrasında, kriz noktasından gönüllü paylaşılan bilgileri, o noktada yakınları bulananlara iletiyor. Hatta anlık bilgilere ulaşabilmelerini sağlıyor. SOS Uyarıları, Google Arama ve Haritalardaki yeni bir dizi özellik. Google, bu özellik sayesinde ne olduğunu anlayıp ne yapmanız gerektiğine hızlıca karar vermenize yardımcı oluyor.

SOS Uyarıları nasıl çalışıyor?

Herhangi bir kriz esnasında, bu olayla ya da konumla ilgili Google’da hızlı bir arama yapmanız gerekiyor. Bu aramadan sonra çıkan sonuçların üstünde bir SOS Uyarısı görüyorsunuz. SOS Uyarısı, neler olup bittiğini anında anlamanıza yardımcı oluyor. Olayın yaklaşık konumunu gösteriyor ve neler yapmanız gerektiğine dair size detaylı bilgiler sunuyor. Yerel yetkililere ulaşabileceğiniz acil telefon numaraları, web siteleri ve eğer yabancı bir ülkedeyseniz size yardımcı olabilecek temel cümlelerin çevirilerine de SOS Uyarısı  ile ulaşabiliyorsunuz. Olaya ve bulunduğunuz yere bağlı olarak, mobil cihazınızda sizi SOS Uyarısı’na yönlendiren bir bildirim de alıyorsunuz. Bu sayede, etrafınızda neler olup bittiğinin farkında oluyorsunuz.

Olay yerinden uzakta da olsanız daha detaylı bilgilere ulaşmak isteyebilirsiniz. Olayın adı ya da bölge ile ilgili Google Aramalarda yaptığınız aramada güncel bilgilere ve bağış gibi çeşitli yardım yöntemlerine SOS Uyarıları’ndan erişebiliyorsunuz.

Google Arama’ya benzer şekilde, Google Haritalar’da da görüntülediğiniz bölgede herhangi aktif bir olay varsa doğrudan harita üzerinde olayla ilgili gerçek zamanlı bilgilere erişebiliyorsunuz. Harita üzerinde belirli bir ikonla beraber tıklanabilir ve faydalı telefonlar, web siteleri gibi daha fazla bilgi veren bilgi kartını görüntüleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz