Google’dan habercilik anlayışını değiştiren uygulama: Bulletin

0
280 Okunma

Google, şu sıralar üzerinde çalıştığı Bulletin adını verdiği  ve Türkçe’de ‘Bülten‘ anlamına gelen uygulamayı piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Bulletin uygulamasıyla kişilerin akıllı telefonları üzerinden bulundukları bölgedeki yerel haberleri paylaşabilmelerini hedefleyen şirket, kişilerin kolay şekilde çevrelerinde neler olup bittiğini anlatan hikayeleri paylaşmalarını istiyor.

Uygulama ile, haberlerin halka açık olacağını ve bulunmalarının da çok kolay kolacağını söyleyen Google, kişilerin bu haber ve hikayelere sosyal medya siteleri üzerinden ulaşabileceklerini vurguluyor. Aynı zamanda bu yerel haberler email ve mesajlaşma üzerinden linkler ile paylaşılabilecek.

İlginizi çekebilir: Google klavye ile GIF yapmak artık daha kolay!

Uygulama ücretsiz indirilebilecek

Uygulamanın ücretsiz olarak sunulacağını belirten şirket yetkilileri, uygulama içerisinde hikaye paylaşmanın fotoğraf, yazı yada video ile başlatılabileceğini söyledi. Yerel haber yayınlandıktan sonra ise direkt olarak web üzerinde görünmeye başlayacağını ve kişi isterse bu haberi spesifik kanallarda paylaşabilmesinin mümkün olduğu açıklandı.

Bulletin’in bu özellikleri ile canlı bir blog mantığında ilerlediği ve örneğin kişilerin bulundukları etkinlik sırasında da haberleri güncellemelerini mümkün kıldığı söylendi.

Habercilik ve gazetecilik anlayışına farklı bir soluk getirileceği düşünülen uygulamanın şu an için Amerikanın Tenessee  eyaletinin Nashville şehrinde ve California eyaletinin Oakland şehrinde denendiği belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz