Dünya zenginlerinin en iyi ve en kötü alışkanlıkları!

0
809 Okunma

Başarının tesadüfle gelmediği hepimizin bildiği bir şey. Bunun kanıtı ise aşağıda sıraladığımız dünya üzerindeki bazı başarılı ve zengin insanları; Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Amazon CEO’su Jeff Bezos ve milyarder yatırımcı Mark Cuban‘ın en iyi ve en kötü yönlerini sıraladığımız yazımızda bulabilirsiniz.

Mark Zuckerberg tutumluluğuyla biliniyor

Mark Zuckerberg 70 milyar dolardan fazla servete sahip olmasına rağmen günlük hayatında tutumlu oluşuyla biliniyor.

Dün ya üzerindeki herhangi bir arabayı alabilecek mal varlığına sahip olan Facebook CEO’su, $30.000 değerindeki Volkswagen GTI kullanıyor.

Eşi Priscilla Chan ile evlerinin arka bahçesinde evlenen Zuckerberg, eşiyle birlikte İtalyadaki balayında Mc Donald’s yerken görüntülenmişti.

Giyim olarak kot pantolon ve gri tişört giyme alışkanlığı edinen Zuckerberg’in tişörtlerinin fiyatı 300$’a kadar çıkabiliyorken bu durum yine de diğer milyarderlerin gardroplarının değerinden çok daha az.

Zuckerberg her yıl kendi için hedef koyuyor

2009’dan beri her yıl geleneksel olarak koyduğu hedeflerinden bazıları, her gün üç kilometreden fazla koşmak, her iki haftada bir yeni bir kitap bitirmek, Mandarin dili öğrenmek, evi için kendi tasarlayacağı akıllı ev teknolojilerini hayata geçirmek.

Ancak en azından bir tane kötü özelliği var : Her sabah ilk yaptığı şey telefonunu kontrol etmek

Zuckerberg, rutin olarak kontrol ettiği Facebook, Messenger ve Whatsapp hesaplarına her sabah uyanır uyanmaz bakıyor.

Bu durumun oldukça kötü bir alışkanlık olduğunu belirten CEO, Facebook üzerinde yaptığı canlı yayında soruları yanıtladı. Gözlerinde lenslerinin olduğunu ve iyi göremediğini belirten Zuckerberg, sabahları lenslerini takmadan önce ilk yaptığı şeyin sosyal medyayı kontrol etmek olduğunu söyledi.

 

Jeff Bezos sekiz saat uyuyor

Amazon’un CEO‘su Jeff Bezos, günlük sekiz saat uyumak gerektiği düşüncesinin en büyük savunucularından.

Günlük sekiz saatlik uykusunu aldıktan sonra daha net düşünebildiğini ve alıcılarının daha açık olduğunu söyleyen Amazon CEO’su, eğer yeterince uyku aldıysa çok daha güzel bir gün geçirdiğini söylüyor.

Eşiyle sabahları zaman geçirmek ve kahvaltı yapmak için toplantılarını erken saate ayarlamayan Bezos,  eşi MacKenzie Bezos ve dört çocuklarıyla birlikte sabahları erkenden rahatlatıcı ve sakin bir kahvaltı ettiklerini açıklıyor.

Her akşam bulaşıkları yıkıyor

Dünya üzerindeki en zengin adamlardan biri olduğu gerçeğini reddederek evdeki bulaşıkları her akşam yıkamaktan hoşlandığını söylüyor. Business Insider’ın CEO’su Henry Blodget‘e verdiği bir röportajda bulaşık yıkamanın yaptığı en seksi şey olduğuna inandığından bahsediyor.

Sınırı aşan çalışanlarına çok çabuk sinirleniyor

Duymaktan hoşlanmadığı bir şeyler söyleyen Amazon çalışanlarına karşı, acımasız şeyler söylediği ve sarkastikleştiği bilinen Bezos, eğer bir çalışan söz hakkı olmadığı halde konuşuyor ve fikrini belirtiyorsa kanın beynine sıçradığınnı söylüyor.

Çevresi de Bezos’un, bu anlarda abartılı şekillerde sertleştiğini ve durdurulamadığını söylüyor.

 

Milyarder yatırımcı Mark Cuban, günde üç saat kitap okuyor

MicroSolutions‘ın kurucusu Mark Cuban, 1980’lerde kurduğu şirketinin kurulma yıllarından beri günde üç saatten fazla okuduğunu belirtiyor.

Blog gönderisinde eşinin bu durumdan hoşlanmadığını belirten Cuban, okuma yapmanın kendini işinde daha da geliştirdiğini ve güven verdiğini söylüyor.

Her gün en az bir saat spor yapıyor

Düzenli olarak her gün kardiyo egzersizleri yapmasının yanında kickbox ve basketbol oynadığını da söylüyor.

Her gün kendine meydan okuduğunu belirten Cuban, bu durumun motivasyon sağladığına inanıyor.

Geceleri ise çok fazla televizyon izliyor

Geceleri uykuya dalmadan önce televizyon izlediğini de açıklayan yatırımcı, televizyonu otomatik kapatmaya ayarladığını böylece uykuya daldıktan sonra televizyonun otomatik olarak kapandığını söylüyor.

Bunun kötü bir alışkanlık olduğunun bilincinde olan Cuban, çok fazla şey düşündüğünde televizyonun bu düşünceleri dağıttığını bu yüzden de bu alışkanlığından vazgeçemediğini söylüyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz